1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

На Закарпатті з'явилась у продажі "відьмина ягода": яким ефектом володіють магічні плоди?

11008
Суспільство Закарпаття

Ринки області рясніють розмаїттям ягідної продукції.

На Закарпатті з'явилась у продажі "відьмина ягода": яким ефектом володіють магічні плоди?

Наразі в регіоні активно торгують сезонними ягодами й фруктами. Є вітчизняні смаколики та привозні - із Туреччини, Іспанії, Італії, Азербайджану, Молдови. Серед фруктів є персики, сливи (угорка) - їх вартість від 14 гривень. Ренклод - 40 гривень за кілограм, виноград (180 гривень за кілограм), нектарин тощо. Асортимент чималий, розповідають торгівці. Найбільше останнім часом купують сливу, оскільки вона здешевшала у порівнянні із попереднім місяцем (йдеться про "бистрицю" - попередньо вона коштувалавід 30 гривень за кілограм.

Із "бистриці" газдині готують компоти, унікальне чорне повило, висушують. Із чорнослива традиційно готують узвар на Святвечір.

Місцеві ягоди та інші фрукти  й овочі везуть на базари із Виноградівського й Берегівського районів. Також є продукція із Мукачівського району й Ужгородського району.

Відзначмо, цьогоріч на ринках області можна було побачити і вирощені в регіоні баштанні. За соковитим смаколиком.

Оскільки в горах сезон яфин та "чуфези" брусниці відходять, на ринках області починають з'являтись не менш лікувальні плоди із лісу чорного кольору. Їм приписують унікальний цілющий ефкт,визнані медициною і не тільки народною. Це горобина. В Ужгороді на Корятовича за пластиковий стаканчик ягід просять від 15 гривень. Збирають на Ужгородщині, Перечинщині, Березнянщині. Хтось мандрує до лісу, щоб знайти ягід, а хтось   вирощує горобину для своїх цілей та на продаж в саду.

Нагадаємо: "Залізна ягода", що ставить на ноги: що за незвичний смаколик продають на закарпатських базарах?

"Відьмин кущ" - горобина. Плоди володіють лікувальним ефектом

Достигає цей кущ родини розових в середині серпня. То ж саме зараз почався старт збору цих лікувальних, терпкуватих на смак чорних ягід. Збирають горобину і у селах Перечинщини та Ужгородщині в садах та лісах. Плоди горобини їдять сирими, додають до компотів, готують варення, заморожують та висушують. Плоди сушать на відкритому повітрі або у сушарках. Сушені плоди горобини офіційно вважають лікарським засобом. Однією і поширених є горобина чорноплідна, або ж аронія чорноплідна (Aronia melanocarpa). Плоди горобини чорноплідної використовують у медицині для зміцнення капілярів та зниження артеріального тиску. Помічна горобина, як сечогінний, жовчогінний, полівітамінний засіб. Зокрема ці чорні ягоди використовують для профілактики Р-вітамінозної недостатності.

Широко застосовується у кондитерській промисловості

Плоди горобини рекомендують вживати при гастриті зі зниженою секрецією шлункового соку, променевій хворобі, дерматиті, цукровому діабеті та атеросклерозі. Лікувальні й листки горобини. У них містяться речовини, які здатні покращувати роботу печінки.

У багатьох народів горобина вважалась магічним деревом. Її ще називали деревом вогню, або ж «деревом відьм». Із горобини виготовляли рукоятки для зброї, аби захиститись від ворога в битві.

Читайте також: На Закарпатті у горах з'явилась ягода безсмертя: вражаючий скарб на вагу золота

Англійці застерігають себе від відьом, саджаючи горобину перед будинком.

У Північній Європі і досі вважають, що горобина біля будинків надасть житлу і його мешканцям захист під час пожежі чи блискавки.

Нагадаємо: Вибух над Закарпаттям: люди налякані

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на «Голос Карпат» у Telegram, або Viber і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber