1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Такого ще не було: закарпатців "беруть за горло" десятикратним здорожчанням "другого хліба"

1039
Суспільство Закарпаття

На Закарпатті люди зіткнулись із новими жахами продовольчої сфери.

Такого ще не було: закарпатців "беруть за горло" десятикратним здорожчанням "другого хліба"

  Останнім часом в Україні істотно зростають в ціні ряд необхідно важливих продуктів. Нереально рекордне здорожчання змушує багатьох відмовлятись від тих продуктів, що до війни могли дозволити собі без найменших вагань.

   Рівно за рік, в умовах війни, розпочатої російським агресором, у державі зросли у ціні як молочні продукти, серед них масло, так і багато консервних виробів. Здорожчали риба й рибні консерви. М'ясо також додало у ціні. Особливо пішли різко ціни угору на м'ясо свинини. Здорожчання люди відчули з наближенням Великодня. Ще раз нагадаємо, що цьогоріч жителям області довелось викласти чималі суми на шовдар та пікницю до пасхального кошика. З м'ясної продукції, окрім свинини, здорожчали у закарпатських магазинах і куряче м'ясо. До слова, кілограм фаршу наразі можна придбати від 175 грн.

   Минулого разу наше видання писало, як виживають у нелегких умовах здорожчання малозахищені верстви населення та як їм доводиться економити на звичайних продуктах.

   Ми звернули увагу на ціни на курячі яйця у різних торгових точках, беручи до уваги свідчення покупців. Люди розповідали, що ціни у багатьох магазинах різко завищують, внаслідок цього і виникають обурення й ряд невдоволень серед пересічних покупців. Що стосується подорожчання останнім часом у магазинах й на ринках, слід зауважити, що зросли впродовж року в ціні й деякі овочі, зокрема подорожчала рання городина. А от ціна молодої картоплі цього сезону узагалі побила торішній рекорд. Ціни на неї підвищились майже у десять разів. Нині за кілограм "другого хліба" молодого врожаю доведеться сплатити 45 - 50 гривень.           Утім, закарпатці не надто спішать купувати ранню картоплю за такою "золотою" ціною. А дехто й узагалі вже очікує на урожай молодої картоплі із власних городів. Відзначмо, багато краян цьогоріч посадили картоплю задовго до Великодня. Інші господарі почали цей важливий процес лише у травні. Люди казали, що не годиться саджати картоплю у землю зарано, бо урожай може померзнути.

Нагадаємо, «Укрпошта» підвищить вартість доставки

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber