1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Журналісти розповіли, чим дивує ботанічний сад УжНУ

21.11.2017 17:47 Суспільство

Одним із колоритних місць в обласному центрі Закарпаття є ботанічний сад Ужгородського національного університету.

Одним із колоритних місць в обласному центрі Закарпаття є ботанічний сад Ужгородського національного університету.

Царину рослин було засновано ще 1946 року і з того часу тут постійно примножують їх кількість. За 70 років вдалося зібрати чимало близько 3000 видів, є серед них і червонокнижні, і реліктові, екзотичні, пише Закарпатський кореспондент.

Тепер на території майже 4 га зібрано понад 3 тисячі видів рослин з різних куточків земної кулі. За словами Оксани Куртяк, ботанічний сад УжНУ співпрацює з аналогічними підрозділами України та закордоння. Левова частка флори з’явилася з насінин, які привезли сюди від колег.

І яких рослин тут тільки немає?! Яскравою особливістю ужгородського ботсаду є наявність різних видів магнолій. Загалом в тут їх є десять. Оригінальною є, до прикладу, магнолія лілієцвіта, яка через невеликі розміри відмінно підійде до будь-якого ландшафтного дизайну. Багато є рослин із родини розоцвітих. До таких належать і хеномелес, і яблуня, груша, слива, різні види сакур. Любителі унікальних видів флори знайдуть тут чимало цікавого: гінкго дволопатеве, різні види горіхів, кедр атласький, гімалайський, рододендрони, еритроній собачий зуб, рябчик шаховий; білоцвіт весняний, шафран Гейфелів, рожева конвалія, турецька гвоздика, чорнобривці, обліпиха, дуб червоний, білотка альпійська (або едельвейс) тощо.

Тропічним і субтропічним раєм в Ужгороді є оранжерея ботанічного саду. Тут росте близько півтисячі видів рослин, серед яких — лавр благородний, опунція, алое, агава, цикас (50-річна викопна реліктова папороть), колекції азалій, камелій, гарденій, банан індійський, інжир. Останні двоє, зокрема, й плодоносять. Тому тим, хто звик до фруктів, що зростають в Україні, буде цікаво побачити, як вирощують, наприклад, банани. Оксана Куртяк, завідувач лабораторії ботанічного саду УжНУ, каже, що цвітуть і плодоносять вони протягом року. Вражають і великі розміри рослини – заввишки з 8 метрів! Система підігріву та парниковий ефект дозволяють рослинам зростати в умовах, наближених до природніх. 

Патріотизму у саду не бракує: починаючи від великої любові, з якою доглядають рослини працівники підрозділу – закінчуючи вічнозеленим самшитом у формі тризуба. Його можна побачити справа біля виходу. Рослина зазвичай використовується з декоративною метою, є досить поширеною на нашій території. Ідея створити в ботанічній місцевості українську «родзинку» належить колективу, ініціатором виступив директор Дмитро Сойма.

Царина рослин в Ужгороді радо зустрічає туристів, однак, за словами працівників ботсаду, ті, буває, поводяться по-варварськи. Саме тому тут постійно нагадують, що гуляти потрібно лише доріжками, а не виходити на газони. Адже й там зростає чимало цікавих видів рослин.

За словами працівників ботсаду, щодня побути наодинці з природою приходять близько сотні відвідувачів. Більше – в період фестивалів або навесні, коли все розцвітає. Крім того, це місце є поживою для творчості митців, які часто, прогулюючись вузенькими вуличками, шукають тут натхнення.

Нагадаємо, на Закарпатті знаходиться одна з найпівнічніших чайних плантацій світу.

Читайте на ГК:День народження став днем поховання: полеглому Герою із Закарпаття мало б виповнитися 29 років (ФОТО, ВІДЕО)
Читайте на ГК:Перепалка на Закарпатті: поліцейські затримали підозрюваного у нанесенні тяжких ножових поранень (ФОТО)
Читайте на ГК:Чемпіонат України з футболу: військовий Ужгородського РТЦК та СП зробив символічний удар м’ячем (ФОТО, ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська