1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

На закарпатській Рахівщині розгорілась суперечка навколо туристичного бренду району

08.07.2016 21:11 Суспільство Ексклюзив

Несподіванкою завершився конкурс, під час якого обирали логотип та гасло для туристичного бренду Рахівського району на Закарпатті.

Несподіванкою завершився конкурс, під час якого обирали логотип та гасло для туристичного бренду Рахівського району на Закарпатті.

Вибрати місцевим жителям запропонували з трьох варіантів, які подали дизайнери та відібрала робоча група. Робота мала відображати самобутність району, його туристичну спрямованість, адже тут активно почали просувати як зимовий, так і літній відпочинок.

Проте результат, оголошений після підведення підсумків, виявився неочікуваним для місцевих жителів. Користуючись правом остаточного вибору, робоча група районної адміністрації затвердила варіант, який набрав меншу кількість голосів. Таке рішення викликало пожвавлення серед користувачів соцмереж, серед яких виявились і професійні дизайнери, журналісти та лідери громадської думки.

Міркування користувачів розділились. Так, зокрема директор департаменту економічного розвитку та торгівлі Закарпатської ОДА Денис Ман вважає, що вибір району у будь-якому випадку потрібно поважати.

- За умовами конкурсу, з якими погоджувалися учасники, одним із етапів є голосування, але члени комісії, куди входили і фахівці зі сфери художнього мистецтва затвердили саме такий логотип, - зазначив він на своїй сторінці в соцмережі Facebook. - Згідно того ж положення саме вони приймають остаточне рішення, про що в підсумковому повідомленні повідомили організатори.

Поділилися своїми думками щодо якості представлених логотипів і фахівці з дизайну. Креативний директор веб-студії Dominik Levitsky Studio, дизайнер Домінік Левицький висловив зауваження до обидвох представлених робіт.

- Обидва логотипи погані. Погані вони в тому плані, що розробляти логотип без загального бачення бренду, стилю та того, як цей логотип буде використовуватись в локальних реаліях - все одно що не розробляти нічого, - прокоментував він. – Сам знак, без пояснення того, як його використовувати, без допоміжних елементів стилістики, без опису та прикладів, не вартий майже нічого.

На рахунок власне логотипів, з графічної точки зору. В Лого 2 (обране робочою групою) погано все: і перенасичення купою маленьких та не потрібних елементів. І той факт, що логотип не можливо використовувати в маленьких розмірах, оскільки він повністю втратить читабельність. І те, що саме лого не можна використовувати як символ, окремо від тексту. І те, що в монохромі це все перетвориться в суцільну незрозумілу кашу. І стилізація літери під дорогу. І графічна естетика 80-х років. І перевернутий хрест (ок, це знак центру Європи, але візуально це все одно перевернутий хрест). І спроба втиснути в одне лого абсолютно всього, що спадає на думку, коли тільки думаєш про Рахівщину. І «Rakhiv Raion».

Лого 1 (обране голосуванням) набагато приємніше в графічному плані, воно простіше та зручніше для використання на продукції різних видів. Воно має чітко виражену головну ідею. Має чітку кольорову гаму. Знак буде однаково добре виглядати в великих та малих розмірах. Звичайно ж, тут є і свої недоліки: розбите серце, сумнівні шрифти, трохи вже заїзжений гірський мотив.

Якщо обирати з цих двох, то однозначно Лого 1. В Лого 1, після кількох доробок та кількох ребрендингів хоча б є майбутнє. В Лого 2 майбутнього нема взагалі.

Проаналізував виконання представлених робіт також Тібор Товт, дизайнер, підприємець, фіналіст всеукраїнського конкурсу Ukrainian Design The Very Best Of 2015 в категорії брендинг та фірмовий стиль Тібор Товт:

- Загальне враження від логотипу, обраного робочою групою (автор Юрій Вальчук), негативне. Графічна частина виконана на низькому рівні, стилі намішані, робота з кольорами погана. Ще гірші враження від роботи з шрифтом — пропорції та форми літер невпізнавані, не збалансовані, назва погано читається. Стилізація літери "і" під стежку та поєднання першої літери "Р" з силуетом скульптури є прикладами типічного бездарного "креативу" (в поганому сенсі) та непрофесійного підходу. Особливо варто відмітити халатне відношення до перекладу назви Rakhiv Raion travel — повний нонсенс. В логотипі відсутня ідея, баланс, витриманість, фокус на якомусь важливому аспекті що виділяє Рахівщину серед інших туристичних дестинацій. Логотип не справляється з завданням "формування привабливого туристичного іміджу району", тут скоріше формується імідж безладу, некомпетентності та претензійності.

Оцінка (від 1 до 5):

Виконання - 1

Ідея - 1

Зрозумілість - 2

Відповідність завданню - 1

Загальне враження від логотипу, який обрали інтернет-голосуванням (автор Андрій Попович): акуратна робота. Автор вміло працює з геометрією та кольорами. Що важливіше, ідейна основа логотипу апелює до емоцій — це серце, заповітне місце заховане в живописній місцевості густих лісів та зелених гір. Ідея географічного центру Європи в цьому варіанті передана на більш абстрактному рівні, формується позитивне враження. В своїй основі, графічний знак достатньо простий щоб виступати в якості впізнаваного символу, читається форма серця та гори. Єдина проблема з ним на мою думку, що центральний "зіг заг" робить це серце розбитим, це враження підсилюєтья незамкнутими контурами. Можливо використання більш плавних ліній в середній частині знаку виправила б ситуацію. Шрифтова частина потребує допрацювання, гарнітура підібрана не дуже вдало. Комбінація знаку з шрифтом також незавершена з композиційної точки зору.

Оцінка (від 1 до 5):

Виконання - 4

Ідея - 4

Зрозумілість - 4

Відповідність завданню - 4

Зважаючи на резонанс, який отримали результати голосування, робоча група провела позачергове засідання та прийняла рішення продовжити прийом конкурсних заявок та голосування до 1 жовтня.

Варто зазначити, що Рахівський район Закарпаття, який на своїй території прийняв рішення про брендування. Сьогодні, 8 липня, оголосили старт голосування і за туристичний бренд всього Закарпаття, який разом із концепцією оцінили фахівці з туризму, представники спілки художників. Тут у виборі передбачено три оцінки, у жодній з яких, за словами Дениса Мана, не бере участь влада. А критерії до логотипу визначили за результатами маркетингового дослідження.

Читайте на ГК:Райський куточок наближений до неба: на Закарпатті рожева "ковдра" вкрила одне з міст (ФОТОФАКТ)
Читайте на ГК:На Рахівщині сусід хотів розслабитися, натомість "спалив" будинок (ФОТО)
Читайте на ГК:Закарпаття зустрічає свого Героя: кортеж із тілом воїна їде до рідного села (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська