1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

В Іршаві правила дорожнього руху замінили на звички

12.04.2015 09:02 Суспільство Голос Карпат

На дорогах Іршави склалася досить цікава ситуація, коли «правила-звички» проїзду перехресть водіями стали домінувати над правилами дорожнього руху.

На дорогах Іршави склалася досить цікава ситуація, коли «правила-звички» проїзду перехресть водіями стали домінувати над правилами дорожнього руху.

На багатьох перехрестях м. Іршава чимало водіїв, зокрема місцевих мешканців, воліють користуватися «правилами-звичками» проїзду окремих перехресть, а не правилами дорожнього руху.

«Під час навчання в автошколі особисто мене вчили, що за визначенням правил дорожнього руху «головна дорога» - це дорога з покриттям відносно грунтової, або дорога позначена відповідними дорожніми знаками, - розповідає водій зі стажем, місцевий мешканець, який забажав залишитися інкогніто. - Тобто з визначення випливає, що якщо одна з перехресних доріг має тверде покриття відносно інших – то вона являється головною по відношенню до другорядних; якщо всі перехресні дороги мають тверде покриття – то тоді черговість проїзду перехресть регулюється світлофорами, знаками або дорожньою розміткою; якщо на перехресті такі відсутні і всі дороги з покриттям – то таке перехрестя називається «перехрестям рівнозначних доріг», що є нерегульованим, тобто в таких випадках черговість проїзду перехресть регулюється правилом «правої руки», що добре відомо всім водіям, тобто першим перехрестя проїжджає водій, в якого відсутня перепона справа, а водій в якого така є - повинен надати перевагу в русі іншому транспортному засобу, що перетинає перехрестя».

Однак водіям у Іршаві правило «правої руки» все-таки не настільки відоме. Вони мають звичку встановлювати свої – «неписані» правила проїзду перехресть, що називаються «черговість проїзду перехресть за звичкою і які склалися історично».

Так, наприклад, перехрестя доріг вулиць Чапаєва та Шкільна в м. Іршава, є хрестоподібним перехрестям, де обидві вулиці мають тверде асфальтне та відносно нове покриття, майже однакову ширину, на перехресті відсутні засоби регулювання черговості проїзду перехресть - світлофори, дорожні знаки, розмітка. Тобто за правилами дорожнього руху обидві дороги є рівнозначні одна одній і водії повинні керуватися правилом «правої руки». Але чомусь майже всі кермувальники, а особливо місцеві, вважають дорогу по вул. Шкільній головною відносно дороги по вул. Чапаєва, бо існує неписане правило – «перша - є довшою і на ній тверде асфальтне покриття було нанесено раніше».

«Така ж ситуація з аналогічним перехрестям доріг вулиць Шкільна та Б. Хмельницького, де дорога по вул. Б.Хмельницького вважається водіями головною по причині того, що така дорога є попросту і ненабагато ширшою від іншої. Це не єдині перехрестя в Іршаві, де черговість їх проїзду вирішена водіями історично, а не згідно правил дорожнього руху», - додав іршавчанин.

Що найцікавіше, зі слів місцевих мешканців, аварійність на таких перехрестях – не перевищує загальну статистику, їм важко пригадати дорожньо-транспортні пригоди на таких перехрестях. Але факт залишається фактом – «неписані» правила проїзду нерегульованих перехресть в Іршаві таки є і було б добре, якби вони співпадали із написаними правилами дорожнього руху.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська