1. Новини Закарпаття
  2. >

Чоловіків "бронюватимуть" по-новому: в Україні анонсують важливі зміни в процедурі бронювання

23.04.2024 13:57 Влада Актуально

В Україні очікується зміна процедури бронювання чоловіків від мобілізації.

В Україні очікується зміна процедури бронювання чоловіків від мобілізації.

 Стало відомо, що Кабмін розробляє можливість надання такої відстрочки від служби через державну платформу Дія.

В уряді повернулися до ідеї електронного бронювання військовозобов'язаних, яка обговорювалася ще восени 2023 року. Головна відмінність вказаного підходу – онлайн-форма замість традиційної паперової. Про це повідомив Forbes з посиланням на проєкт постанови Кабінету Міністрів.

За попередніми даними, постанова не передбачає значних змін у концепції бронювання. Забронювати, як і раніше, можна буде лише 50% військовозобов'язаних чоловіків на робочому місці. Йдеться лише про підприємства, які мають критичне значення для економіки. У разі наміру компанії забронювати більше співробітників, їй потрібно надати додаткову аргументацію.

Також запропоновано внести зміни у процес бронювання працевлаштованих чоловіків. Керівник або уповноважена ним особа має пройти ідентифікацію в "Дії" та надати список співробітників у довільній формі, а також дані про компанію.

Потрібно надати наступні дані:

  • прізвище, ім'я та по батькові;
  • ідентифікаційний код та паспортні дані;
  • склад військовозобов'язаного (офіцерський, старшинський, сержантський, рядовий);
  • тип військово-облікового документа (серія та номер за наявності);
  • номер військово-облікової спеціальності;
  • позначку посади керівника підприємства чи його заступника;
  • відомості про компанію: повна назва, адреса та ЄДРПОУ.

Програма зможе автоматично блокувати подання списку, якщо підприємство перевищило допустимий ліміт за чисельністю заброньованих працівників, не уточнювало дані про кількість військовозобов'язаних у ТЦК через наявність у них незакритих адміністративних справ щодо порушення мобілізаційного законодавства.

Якщо процес буде пройдено вдало, топменеджер компанії завірить список підписом. Після цього інформацію звірять з інформацією у Єдиному державному реєстрі військовозобов'язаних, призовників та резервістів. При успішній перевірці у реєстрі відразу формується відмітка про броню, а у "Дії" - відповідний сертифікат.

Забронювати працівника можна на один або шість місяців. Бронювання буде ліквідовано під час закриття компанії чи звільнення співробітника та якщо у компанії завершився контракт на виробництво продукції й надання послуг для ЗСУ.

Читайте також: Відсидітися "десь" не вдасться: українські чоловіки за кордоном змушені масово повертатися додому

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська