1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Двоє з трьох "вебешників", звинувачених у хабарі, знову працюють на Закарпатській митниці, - ЗМІ

19.06.2017 12:20 Кримінал ВАЖЛИВО

Зміна начальника головного управління внутрішньої безпеки ДФС України зупинила і резонансну справу про звинувачених у хабарі "вебешників" з міліцейським минулим.

Зміна начальника головного управління внутрішньої безпеки ДФС України зупинила і резонансну справу про звинувачених у хабарі

Громадськість пам’ятає резонансний випадок затримання з підозрою у хабарі працівників підрозділу по боротьбі з корупцією ДФС у Закарпатській області. Нагадаємо, що в квітні цього року працівниками СБУ у Закарпатській області затримано на гарячому трьох співробітників управління внутрішньої безпеки, в тому числі заступника начальника підрозділу Олександра Цуняка. Аналіз даної ситуації детально висвітлювався у попередньому журналістському розслідуванні.

Як повідомляє закарпатське видання "Трибуна" з посиланням на Clipnews.info, справа по головному фігуранту – заступнику начальника підрозділу Олександру Цуняку направлена з обвинувальним висновком до суду і чекає на свій розгляд. Натомість  два інші «славні борці з корупцією» не тільки не притягнуті до кримінальної відповідальності, а навіть повернулися на роботу і знову «борються» з корупцією на митниці.

Як так сталося? Завдяки кому і чому?

Пошуки відповіді на це питання привели до основного «тіньового» фігуранта цієї справи – безпосереднього начальника управління внутрішньої безпеки Руслана Гецянина.

Слід нагадати, що він особисто був ініціатором прийняття на роботу у свій підрозділ всіх трьох екс-міліціонерів – фігурантів корупційного скандалу і мало того, сформував з них відокремлену групу для виконання спецзавдань на митниці, яких саме – вже стало відомо після затримання їх працівниками СБУ.

На момент затримання корупціонерів крісло під Русланом Івановичем уже хиталося. А після коментаря у соціальній мережі його колишнього керівника Шеремета, екс-підлеглі котрого на той момент здійснювали керівництво головним управління внутрішньої безпеки ДФС України, здавалося доля закарпатського вебешника у структурі ДФС вирішена однозначно і безповоротно. Але не так сталося, як гадалося.

Руслан Іванович після «тривалого лікування» (про ймовірні причини якого – нижче) днями вийшов на роботу і продовжує свою кар’єру «борця з корупцією», опираючись на згаданих вище «нічим не заплямованих» підлеглих, оскільки інші працівники підрозділу його методи керівництва ігнорують.

Як вкотре, врятував збіг обставин – кілька тижнів тому змінився його безпосередній керівник – начальника головного управління внутрішньої безпеки ДФС України. Гецянин вдало використав ситуацію і в черговий раз змалював з себе «жертву» змови проти нього, як безкомпромісного борця з корупцією.

Поки новий керівник у Києві розбереться в ситуації ким насправді є Руслан Іванович Гецянин – дивись в ГУ ВБ ДФС України відбудуться нові зміни. Так відбувається з часів Олександра Стетюхи, який очолював дане управління ще за часів одіозного міністра доходів і зборів Клименка, котрий і призначив на посаду Руслана Івановича вперше (як не дивно, але дана категорія посад хоч за логікою і повинна б, але не підпадає безпосередньо під люстрацію відповідно до Закону про очищення влади).

А допомагає триматися на плаву і заходити вчасно у потрібні кабінети його батько – генерал податкової міліції Іван Гецянин, екс-начальник податкової міліції у Закарпатській області.

На думку видання, така ситуація – недопустима. Цікаво, які критерії висуває керівництво ДФС України до своїх працівників – керівників підрозділів внутрішньої безпеки, які повинні бути взірцем для інших?

Побори з митників та учасників ЗЕД, організація контрабандних схем на кордоні, затримання безпосередніх підлеглих, включаючи свого ж заступника, під час отримання незаконної вигоди, розбалансування роботи ввіреного йому підрозділу – чи цього недостатньо для керівництва ДФС України для відповідних висновків? Чи можливо вони самі зацікавлені в людині, яка добре вивчила «таблицю ділення»?

Видання ініціює звернення до громадських організацій, антикорупційних органів з закликом надати ще більше інформації про згаданих у статі та інших працівників фіскальних органів з метою допомогти керівництву ДФС України приймати правильні кадрові рішення.

Видання-джерело називає і ймовірну причину «важкої хвороби» борця з корупцією, що зумовила його тривале перебування на лікарняному. До слова наводяться скандал з організацією для кримінальних кіл контрабанди бурштину через український кордон на території Закарпатської області. Така схема, логічно, не проходить без "своїх людей" на митниці та безпосереднього впливу на неї. Однак, щось пішло не так і бурштин під час незаконного переміщення через кордон був затриманий. Наслідком саме цього могла стати і "важка хвороба" з численними травмами та струсом мозку.

Читайте на ГК:День народження став днем поховання: полеглому Герою із Закарпаття мало б виповнитися 29 років (ФОТО, ВІДЕО)
Читайте на ГК:Перепалка на Закарпатті: поліцейські затримали підозрюваного у нанесенні тяжких ножових поранень (ФОТО)
Читайте на ГК:Чемпіонат України з футболу: військовий Ужгородського РТЦК та СП зробив символічний удар м’ячем (ФОТО, ВІДЕО)

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська