1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

На Брюссельському саміті так і не ухвалили бюджет на 2014 по 2020 роки

24.11.2012 11:52 Світ

Брюссельський саміт завершився без ухвалення бюджету Європейського союзу на наступні сім років, з 2014 по 2020 роки.

Брюссельський саміт завершився без ухвалення бюджету Європейського союзу на наступні сім років, з 2014 по 2020 роки.
Кореспондент ВВС каже, що доведеться скликати ще один саміт, щоби подолати існуючі суперечності, але невідомо, яким чином їх можна вирішити.
Глава Європейської Ради Герман ван Ромпей заявив, що переконаний в тому, що домовитися вдасться на початку наступного року.
Багатогодинні переговори виявили суттєві розбіжності між багатшими країнами та тими, які більшою мірою залежать від фінансування ЄС.
Британія заявила, що нинішній рівень витрат ЄС має бути заморожений.
 
Кореспондент ВВС у Брюсселі Кріс Морріс каже, що розбіжності між членами Євросоюзу дуже чіткі і зараз, у часи кризи, вони лише посилилися.
Герман ван Ромпей змінив структуру витрат порівняно з початковим проектом бюджету, але рівень витрат залишив незмінним — до 973 мільярдів євро.
Потенціал є
На тлі неспроможності Німеччини та Франції домовится щодо бюджету, прем'єр-міністр Британії Девід Кемерон застеріг щодо рівня витрат, який ЄС не може собі дозволити.
За словами пана Кемерона, бюджет Ван Ромпея є неприйнятним для кількох країн, не лише для Британії. Канцлер Німеччини Ангела Меркель сказала, що вона з розумінням ставиться до позиції Британії, але так само вона ставиться і до позицій інших країн. Водночас, за її словами, дискусія показала, що є достатній потенціал для досягнення домовленості.
Президент Литви Даля Грібаускайте сказала, що атмосфера на саміті була неочікувано гарною, оскільки «різниця в підходах була настільки глибокою, що не було, про що сперечатися».
Єврокомісія, яка готує законопроекти для ЄС, розробила бюджет у розмірі 1,025 трильйона євро. Проект схвалив Європарламент та чимало країн, які є отримувачами коштів, як-от Польща, Угорщина та Іспанія.
У той час, як більшість країн ЄС схвалили збільшення бюджету, основні його донори заявили, що це є неприпустимим у часи заощаджень. Серед найбільших донорів Німеччина, Британія, Франція та Італія.
BBC Ukrainian

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus