1. Новини Закарпаття

Під Дебальцевим практично сформовано котел, проте ще є шанс врятувати сили АТО

20.09.2014 13:00 Україна

Під Дебальцевим Донецької області вже фактично сформувався котел, однак час вивести звідти сили АТО ще є. Про це «

Під Дебальцевим Донецької області вже фактично сформувався котел, однак час вивести звідти сили АТО ще є.

Про це «<a...

Під Дебальцевим Донецької області вже фактично сформувався котел, однак час вивести звідти сили АТО ще є.

Про це «5 каналу» розповів командир 11-го батальйону «Київська Русь» Олексій Савич.


«Лише сьогодні від обстрілів на центральному блокпості у нас п'ятеро поранених, на щастя, «двохсотих» немає. Наші блокпости постійно обстрілюють з мінометів, іншої артилерії. Вчора було знищено одну з машин батальйону, втрачено багато боєприпасів. Де-факто, котел під Дебальцевим існує, на північ від міста перекриваються дороги. Вечорами на дорогах за Дебальцевим терористи полюють на техніку, нещодавно ледь не захопили нашу санітарну машину»
, — зазначив Савич.

За його словами, терористи продовжують обстріли блокпостів поблизу Дебальцевого, а керівництву батальйону наказали відвести техніку та артилерію в тил. Бойовики ж цим користуються і постійно відкривають вогонь у бік сил АТО.

«Лінії так не визначають. Я військова людина. Ми читаємо книжки, дивимось спеціальні фільми. Визначають дві лінії. Тобто нейтральну зону визначають. Десь 15 кілометрів, там де стоять наші війська. І друга лінія, там де інші стоять. Краще – 50. Цю зону можуть займати миротворці. І взагалі нікого не має бути там. Тільки жителі. А в них там важка техніка»
, — скаржиться Савич.

Він додав, що за останній час батальйон зазнав втрат: двоє загиблих і 16 поранених.

Командир повідомив, що відповідно до мінських домовленостей, старше командування відвело важку техніку, а тому його батальйон позбавився частини вогневої підтримки. Свою ж артилерію батальйон забирати з фронту не буде.