1. Новини Закарпаття

Дімо, ти засмучуєш КПІ: майже п'ять тисяч студентів Політеху вийшли на мітинг проти Табачника

27.10.2011 06:45 Україна

Учора, 26 жовтня, майже п'ять тисяч студентів Національного технічного університету Київський політехнічний інститут організували мітинг проти міністра освіти...

<p>Учора, 26 жовтня, майже п'ять тисяч студентів Національного технічного університету Київський політехнічний інститут організували мітинг проти міністра освіти...

Учора, 26 жовтня, майже п'ять тисяч студентів Національного технічного університету Київський політехнічний інститут організували мітинг проти міністра освіти Дмитра Табачника.

Акція викликана тим, що вже понад півтора місяці студентський і трудовий колектив КПІ не можуть отримати офіційну відповідь від Міносвіти, коли буде оголошено конкурс на заміщення посади ректора КПІ, і хто буде з 1 листопада, коли закінчиться каденція чинного ректора, виконуючим обов'язки ректора.

Мітинг почався з Площі знань, що на території КПІ. На цей мітинг студенти заздалегідь запросили Табачника, а оскільки він не з'явився - учасники мітингу багатотисячною колоною вирушили до міністерства.

Однак до студентів міністр освіти не вийшов. Замість нього вийшов заступник міністра Петро Куликов. Він зазначив, що висловлює лише свою власну позицію, і тому не зміг дати офіційну відповідь на питання студентів, хто саме з 1 листопада буде виконуючим обов'язки ректора КПІ.

Студенти вручили Куликову резолюцію, яку він пообіцяв передати міністру. У цій резолюції студенти вимагають, щоб з 1 листопада виконуючим обов'язки був нинішній ректор Михайло Згуровський, і щоб саме 1 листопада було оголошено конкурс на заміщення посади ректора.

Куликов пообіцяв, що сьогодні, 27 жовтня, буде офіційна відповідь міністерства, хто з 1 листопада буде виконувати обов'язки ректора КПІ. Він також пообіцяв провести переговори з Табачником, щоб міністр зустрівся зі студентами. Куликов повернувся в міністерство під вигуки студентів Ганьба! і Фу!.

Якщо ж міністр призначить в.о. ректора якусь іншу людину, а не Згуровського, студенти обіцяють не пускати на територію КПІ. Студенти оголосили, що в разі невиконання своїх вимог страйкуватимуть безстроково. Учасники акції подарували Табачнику унітаз і мішки туалетного паперу, які принесли з собою.

Раніше студенти КПІ заявляли про те, що Табачник нібито збирається "захопити КПІ", бо конкурс на посаду ректора досі не оголошено, хоча термін повноважень чинного ректора закінчується 1 листопада, а на попередніх виборах ректора, 7 років тому, конкурс було оголошено ще 28 вересня.

Студенти пообіцяли Міносвіти влаштувати "Сталінград", якщо університету не дадуть обрати ректора - ще 20 жовтня студенти попереджали міністра освіти, що якщо у них відберуть право обирати ректора свого ВНЗ, то вони будуть пікетувати міністерство. Водночас, Табачник запевняв, що нового ректора Київського політехнічного інституту ніхто не нав'язує.

Корреспондент.net