1. Новини Закарпаття
  2. >

Закарпатці зможуть перебувати у Словаччині 90 днів без віз

18.06.2011 12:26 0 Закарпаття

Жителі прикордонних зі Словаччиною територій зможуть перебувати на її території до 90 днів без віз. Про це йдеться в угоді між Україною та Словацькою Республікою...

Жителі прикордонних зі Словаччиною територій зможуть перебувати на її території до 90 днів без віз. Про це йдеться в угоді між Україною та Словацькою Республікою про внесення змін до Угоди між Україною та Словацькою Республікою про місцевий прикордонний рух, підписаній сьогодні в Братиславі у присутності президента України Віктора Януковича та президента Словацької Республіки Івана Гашпаровича.

Положеннями угоди передбачається збільшення терміну безперервного перебування громадян обох країн у прикордонних зонах держав з 30 до 90 днів протягом 180 днів, запроваджується безкоштовний порядок оформлення дозволів компетентних органів сторін на місцевий прикордонний рух, а також зменшення терміну розгляду заяв громадян про оформлення зазначених дозволів з 60 до 30 днів, передає УНІАН.

Реалізація положень угоди сприятиме подальшому розвитку контактів між жителями прикордонних районів обох держав і забезпечуватиме поліпшення умов поїздок громадян України до Словаччини в режимі місцевого прикордонного руху.

Зазначена угода є першим двостороннім міжнародним документом, яким вносяться зміни в чинні двосторонні угоди про місцевий прикордонний рух, укладені Україною з державами Європейського Союзу.

Кілька тижнів тому Україна та Сербія підписали угоду про безвізовий режим.

"Із задоволенням хочу повідомити: щойно ми підписали двосторонню угоду про відмову від візових вимог для наших громадян", - повідомив міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко на брифінгу після переговорів зі своїм сербським колегою Вуком Єремичем.