1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

У Великих Комятах на підприємстві «Харчові технології Закарпаття» побувала партнерська делегація з Казахстану

07.04.2014 13:56 Закарпаття

Нещодавно у Великих Комятах на підприємстві «Харчові технології Закарпаття», яке випускає сухий корм для собак і кішок, побувала партнерська делегація з...

Нещодавно у Великих Комятах на підприємстві «Харчові технології Закарпаття», яке випускає сухий корм для собак і кішок, побувала партнерська делегація з...
Нещодавно у Великих Комятах на підприємстві «Харчові технології Закарпаття», яке випускає сухий корм для собак і кішок, побувала партнерська делегація з Казахстану. Тамтешні підприємці вирішили запровадити таке ж виробництво у себе і тому прийшли вивчати досвід на Виноградівщину.


— Виробництво сухого корму – сфера порівняно нова, але вона стрімко розвивається,
— розповідає директор «Харчових технологій» Андрій Хрипта.
Ми також починали, консультуючись у зарубіжних спеціалістів, але багато що довелося вдосконалювати самим. Тепер уже ті технологи, які вчили нас, цікавляться нашим досвідом.

Все починалося 10 років тому на території Криму, де був відкритий цех по випуску кормів для собак і кішок. З 2003 року його керівником став закарпатець Андрій Хрипта. Через кілька років завод змінив адресу — розташувався у мальовничому селі Великі Ком’яти, що на Закарпатті – на базі колишнього консервного заводу місцевого колгоспу.

Для створення хорошого продукту довелося перейняти як німецькі технологічні новинки, так і сучасні французькі рецептури. Для цього відбувалися інтенсивні консультації з зарубіжними спеціалістами — адже професіоналів, які б могли створити якісний корм для тварин в Україні поки що нема.

Закарпаття: На фото чемпион Амір, сніданок для якого готують у Великих КомятахНа фото чемпион Амір, сніданок для якого готують у Великих Комятах

Насправді, не все складалося так просто, як очікували на початку,
— зізнається А.Хрипта.
— Здавалося, сучасне обладнання встановили, навчання провели — тільки працюй. Однак уже з випуском першої партії кормів почалися й проблеми. Виявилося, що встановлені іноземними фахівцями машини налаштовано на «дрібний калібр».

Собаки просто не вміли пережовувати дрібнокаліберний корм, який потрапляв у їхні дихальні органи. Тварини відчували явний дискомфорт, вживаючи невеликі «горошини».

Довелося коригувати все виробництво, щоб випускати оптимальну продукцію. А на початку 2014-го року завод придбав іще одну технологічну новинку – міні- лабораторію. Новаторський прилад не важчий за 2 десятки кілограм, проте здатен замінити собою вітчизняну санепідемстанцію разом із її співробітниками. За лічені секунди міні-лабораторія видає детальний склад та співвідношення усіх інгредієнтів у продукті.

Що ж до збуту самих кормів – то конкуренція в Європі дуже висока,
пояснює керівник підприємства,
— але вимоги там цілком прозорі, без «підводних течій». Якщо ти забезпечуєш встановлені стандарти, то можеш повноцінно просувати свою продукцію на споживчому ринку.
— До того рівня якості й виробництва ми прийшли тільки недавно.

Підприємство затвердило власну торгову марку – «ПАН КОТ», «ПАН ПЕС». «Обличчям» бренду став чемпіон світу Амір – азійська вівчарка, вихованка ужгородця Ігора Матюка. До речі, постійними споживачами продукції «ПАН ПЕС» є чотирилапі медалісти з багатьох міст України – від Чопа до Донецька.

Було підібрано «рекламний фейс» і для котячої їжі, а на перспективу подумовують у Ком’ятах і про корм для риб.

Вдосконалення виробництва триває. Згодом весь процес виробництва буде комп’ютеризовано і автоматизовано. «На вході» завод прийматиме всю сировину, змішуватиме у потрібних пропорціях (з абсолютною точністю), а на кінцевому етапі видаватиме готові пакети з сухим кормом. Такий собі завод-робот.

А тим часом йде робота над головним завданням – зайняти свою нішу на споживчому ринку як в СНД, так і в Європі.

Василь Горват