1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Свій програш на виборах Ющенко порівняв з програшем Черчилля

14.09.2012 05:29 Закарпаття

Свій програш на останніх президентських виборах (2010 р.) Віктор Ющенко, лідер партії «Наша Україна» порівняв з програшем В. Черчилля, який програв в Англії вибори...

<p>Свій програш на останніх президентських виборах (2010 р.) Віктор Ющенко, лідер партії «Наша Україна» порівняв з програшем В. Черчилля, який програв в Англії вибори...

Свій програш на останніх президентських виборах (2010 р.) Віктор Ющенко, лідер партії «Наша Україна» порівняв з програшем В. Черчилля, який програв в Англії вибори до парламенту, хоча і щойно виграв Другу світову війну.

 

Так він прокоментував запитання на вчорашній прес-конференції в Ужгороді.

«Коли міністр Черчилль виграв другу світову війну, то вдома натомість з тріском програв вибори до свого парламенту. За декілька тижнів до перемоги над німцями один із найбільших національних героїв Західної Європи, який стільки відданості продемонстрував у боротьбі проти Гітлера, як ніхто, програє вибори, - розповів В.Ющенко.- Десь місяців 6 він не спілкувався з пресою. Пішов на свою садибу і разом з дітьми власноруч мурував стіну, щоб не було протягу на дитячий майданчик.

З часом журналісти запитали його, у чому знаходив втіху у ті психологічно найскладніші для нього місяці. Черчилль відповів – у зведенні стіни. Одне з наступних запитань звучало так: якою буде для британця нагода згадати епоху Черчилля у 2000 році. Політик відповів: нагодою буде оця кам'яна стіна.

Результат виборів — це претензія не до мене, відверто скажу. Я себе дуже комфортно почуваю і для себе сформував ряд аргументів, - зауважив екс-президент України. - Думаю, що була велика помилка моєї нації, коли через популізм, невідповідальність, дуже часто через слабку свідомість, вони прийшли до вибору у 2009 році між двома претендентами. Популізм - це велика штука. Коли працює не свідомість, а почуття.

Тут же В.Ющенко провів аналогії із ще однією історичною особою: «Під оливою Арістотель веде уроки. 22 роки навчає послідовників, і тут до нього приходить повія і каже: те що ти робив 22 роки, то дурниця. От подивися, я зараз пройду повз них і вони дивитися у твій бік не будуть. Оце ціна твоєму вчинку. А він відповідає: ти права, бо ми з тобою робимо різну роботу.

Я 22 роки все робив, щоб їх підняти, а твоя роботи завжди полягає в тому, щоб їх опустити. А опустити легше простіше ніж піднімати», - прокоментував В.Ющенко і додав: «У ті роки, коли я мав велику честь працювати на українську націю, я ту дистанцію проходив з великою відданістю і, думаю із колись належно оціненим результатом. Треба жити, йти далі, рухатися, не бути пихатим і мільйони разів пояснювати нації, чому ми велику, чому ми повинні бути в купі, бути європейцями, мати мову, чому демократія не може бути замінена нічим. Сподіваюся, колись зрозуміють».

 

Бюро «Аналітик-Контент»