1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Не Ужгородом єдиним. Де ще на Закарпатті цвітуть сакури? /ФОТО-ВІДЕО/

27.04.2011 12:41 Закарпаття

В Ужгороді триває "Сакура-фест-2011". Столиця Закарпаття стає центром японської культури, а ніжнорожневий цвіт сакур приваблює сюди багатьох туристів. Та невже...

<p>В Ужгороді триває

В Ужгороді триває "Сакура-фест-2011". Столиця Закарпаття стає центром японської культури, а ніжнорожневий цвіт сакур приваблює сюди багатьох туристів. Та невже тільки Ужгород єдиний може похвастатися алеями і насадженнями японських вишень? Як виявилося, зовсім ні.

Першим надіслав фото з квітучими "неужгородськими" сакурами мій друг ще зі студентських часів Іван Кополовець. Сам він родом з Іршавщини і в селі Сільце біля пам"ятника Діві Марії сам долучався до висадки молоденьких сакур.

sakura-kopolovetssakura-kopolovets2

Пишною рожевою кроною деревцята зможуть милувати око ще не скоро. А от у самій Іршаві на площі Народній перед будинком влади знайдете 4 сакури у "розквіті сил". На сайті Карпатського фотоклубу знаходимо ще одне цікаве фото з екзотичними рослинами.

sakura-irshava

Берегово також не відстає від тренду. Знаний закарпатський журналіст Олександр Ворошилов зафіксував на свій FUJIFILM S8000Fd хоч і поодиноких, проте не менш привабливих берегівських красунь з японським корінням.

sakura-voroshilov2sakura-voroshilov3

За років 5-7 серйозну конкуренцію Ужгороду оголосить Хуст. Тут чиновники також взялися за сакури і підійшли до діла доволі потужно, висадивши близько двох сотень деревцят. А доки ті ростуть, хустяни можуть любуватися цвітянням уже "дорослих" сакур, які для Голосу Карпат відшукала Ганна Обручар.

sakura

Фото сакур Мукачева запросто можна знайти в інтернеті. Тут також високопосадовці саджали японські вишні.

sakura-mukachevosakura-mukachevo2

 

 

 

Неважко знайти сакури і в Королеві. У цьому стародавньому залізничному селищі сакури відзняв для вас Василь Шаркань.

sakura-korolevo2

 А центр міста Виноградів прикрашає ціла сакурова алея. І, в основному, не молодих насаджень, а зрілих, повних рожевих квітів дерев. Місцева ТРК Виноргадів ТВ щороку знімає квітневі етюди, один з яких можете переглянути і в цьому матеріалі. До слова, Виноградів - найтепліше місто області, тому першими цвітуть сакури саме тут.

 

Більше того, у Виноградові є садівники, які щеплять сакуру на звичайну черешню! Тож, у вас є вибір між плодовитою черешнею, красивою сакурою або поєднанням обидвох рослин в одному стовбурі, як на фото.

sakura-chereshnya

Друзі жартують, скоро на Закарпатті треба буде шукати місце, де НЕМА сакур) Можливо, дісно відчуття міри у наших чиновників не завжди достатнє. Однак у випадку сакур і тієї краси, яку вони дарують людському оку, хай не буде міри. Хай будуть сакури!

sakury-vynohradiv

sakury-vynohradiv2

sakury-vynohradiv3

sakury-vynohradiv4

 

sakury-goloskarpat_

З.І. Тільки не треба говорити, що Ужгород – єдине місто, де цвітуть сакури)