1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Ледида: Закарпаття залишиться солевидобувною областю

15.06.2011 15:23 0 Закарпаття

15 червня Олександр Ледида оглянув територію, на яку відселять мешканців Солотвина, та урочисто відкрив оновлене відділення Тячівської районної лікарні.

15 червня Олександр Ледида оглянув територію, на яку відселять мешканців Солотвина, та урочисто відкрив оновлене відділення Тячівської районної лікарні.

Новий житловий масив збудують поблизу села Теребля – для цього планують розширити межі населеного пункту. Омріяне житло отримають майже 300 родин з Солотвина. 133 сім’ї, які мешкають в особливо небезпечних зонах, - відселять у першу чергу:

– Що стосується квадратури, яку нам треба: маємо відбудувати по багатоквартирних житлових будинках 7380 квадратних метрів – це 118 квартир і 15 індивідуальних будинків загальною площею 1217 метрів квадратних метра. Стосовно одноквартирних будинків: їх треба 16, двоквартирних – 35, трьохквартирних – 61, чотириквартирних – 25, - розповів начальник  обласного управління промисловості та розвитку інфраструктури Віктор Лукеча.

Із земельною ділянкою визначились остаточно:

– Розглядалися 2 проекти: один тут, інший – в Нижній Апші. І якщо дивитися на перспективу розвитку Закарпаття, майбутній проект – не тільки сучасний житловий комплекс, але й алергологічна лікарня, рекреаційна зона. Ну і, традиційно, Закарпаття має залишитись солевидобувною областю, - зазначив керівник області Олександр Ледида.

Головне завдання сьогодні – погодити проектно-кошторисну документацію та провести тендери на забудову.

Свій погляд на ситуацію має й місцева влада. Оскільки новий квартал збудують у межах села Теребля, просять надати житло і для селян:

– У нас є більше 400 заяв від молодих громадян на виділення житла. Просимо, щоб біля зони, де буде відселення по програмі, ввели в генплан будинки для жителів села Теребля, - розказав Тереблянський сільський голова Микола Цьока.

До того ж, у селі нема пристосованої школи. З майже 500 місцевих школярів, понад 140 – змушені навчатись у другу зміну. Будівництво школи на 700 місць у Тереблі заморозили ще у 1994 – на початковій стадії.  У цьому питанні, запевнив керівник Закарпаття Олександр Ледида, обов’язково знайдуть компроміс:

– Майже 140 дітей навчається у другу зміну – це не нормально. Коли будемо розвивати цю територію, плануємо будівництво нової школи, - щоб діти навчались в одну зміну, - і розвиток інфраструктури населеного пункту.

Олександр Ледида взяв участь у ще одній важливій для Тячівщини події – відкритті реконструйованої жіночої консультації райлікарні. На ремонт витратили майже 2,5 мільйони гривень з обласного та районного бюджетів і майже рік часу. Відтепер відділення може похвалитись чотирма новими кабінетами, малою операційною, денним стаціонаром та навіть «Школою відповідального батьківства». Жіноча консультація зможе обслуговувати до 320 пацієнтів щодня. Вітати новоселів Олександр Ледида приїхав не з порожніми руками – презентував колективу сучасний ультразвуковий апарат.