1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Керівники області стали донорами крові заради дітей

02.06.2011 06:32 0 Закарпаття

У середу, 1 червня, в. о. голови обласної адміністрації Іван Бушко, заступник керівника краю Антон Громовий, держслужбовці та депутати Закарпаття стали донорами...

У середу, 1 червня, в. о. голови обласної адміністрації Іван Бушко, заступник керівника краю Антон Громовий, держслужбовці та депутати Закарпаття стали донорами крові. Такою благочинною акцією відзначили Міжнародний день захисту дітей. Кров піде на потреби пацієнтів обласних лікарень, зокрема, і дітей. А символічні кошти, отримані за донорство, передадуть до одного з дитячих будинків краю.

Замінника крові у лікуванні хворих медицина ще не має, але кількість охочих стати донором зменшується з року в рік, розповідає головний лікар Закарпатської обласної станції переливання крові Олег Щадей:

– На жаль, за останні 10 років у Закарпатті, як і по всій Україні, кількість донорів зменшилась. Приблизно у 2,5 рази. У нас це пов'язано, зокрема, з тим, що нема організованих колективів, підприємства переходять у приватну власність, а власники не хочуть відпускати людей.

11

Поповнити закарпатський банк крові вирішили керівники та депутати краю. Іван Бушко кров здає вже втретє. Переконаний – це простий спосіб реально допомогти тим, хто цього потребує:

– Сьогодні по місту і по області буде багато акцій до Дня захисту дітей. Це – один з реальних кроків. Думаю, до цього можуть долучатись інші державні службовці. Отримані гроші будуть перераховані в дитячий будинок, а кров надана дітям, яким це необхідно.

Сама процедура здачі крові не складна. Після лабораторних аналізів та чашки солодкого чаю, - напій потрібен, аби надати організму сил, - донора направляють до спеціальної палати. Кілька хвилин – і порція крові (зазвичай, від 250 до 500 грамів) зібрана. Платні донори отримують від держави по 16 гривень за 100 грамів крові. Безоплатні – символічні 14 гривень. Гроші мали б піти на харчування. Але їх передадуть одному з дитбудинків області. Подібна акція проводиться вперше:

– На сьогодні в Ужгороді кров здали більше 20-ти людей, але така сама акція проходить ще в Мукачеві. Я вперше став донором, здав кров. Нічого важкого – закликаю всіх, - ділиться враженнями ініціатор акції, перший заступник голови Ужгородської РДА та активіст молодіжної громадської організації Віктор Ледіда.

Такі акції, обіцяють організатори, обов'язково стануть традиційними.

Прес-центр ОДА