Австралійський лікар Річард Сколієр, перший у світі пацієнт, який випробував експериментальне лікування гліобластоми, не зазнав рецидиву вже рік після діагнозу. Це досягнення стало можливим завдяки інноваційній імунотерапії.
Австралійський лікар Річард Сколієр став першою людиною у світі, яка випробувала на собі експериментальний метод лікування гліобластоми, агресивної пухлини мозку, з якою більшість пацієнтів живуть менш ніж рік. Майже через рік після діагнозу останнє МРТ показало відсутність рецидиву пухлини, повідомляє Sky News.
Професор Сколієр, один з найавторитетніших медиків Австралії, разом зі своєю колегою Джорджиною Лонг проводив дослідження в галузі імунотерапії, яка використовує імунну систему для боротьби з раковими клітинами. У 2023 році у нього виявили гліобластому четвертого ступеня. Опираючись на свої минулі дослідження, Лонг разом з командою медиків розпочала лікування професора.
Лікарка виявила, що імунотерапія ефективніша у поєднанні препаратів, які вводяться перед операцією з видалення пухлини. Річард Сколієр став першим пацієнтом з раком мозку, який отримав комбіновану передопераційну імунотерапію та персоналізовану вакцину, що враховує особливості його пухлини та посилює здатність ліків виявляти рак.
Початок року був важким для Сколієра через епілептичні напади, проблеми з печінкою та пневмонію. Однак зараз він почувається здоровішим. Середній час до рецидиву гліобластоми четвертого ступеня становить шість місяців, але останнє МРТ показало відсутність раку.
Професор знову займається фізичною активністю, включаючи пробіжки на 15 кілометрів.
"Це не означає, що мій рак мозку вилікуваний, але приємно знати, що він ще не повернувся. Я маю ще трохи часу, щоб насолоджуватися життям з моєю дружиною Кеті та нашими трьома чудовими дітьми", – сказав Сколієр.
Наразі Джорджина Лонг із командою готує наукову статтю, щоб детально описати результати перших тижнів лікування професора. Проте лікарка підкреслює, що вони ще дуже далекі від розробки затвердженого курсу лікування. Річард Сколієр висловив гордість за результати та вдячність своїй родині й медичній команді за підтримку "цього експерименту".
"Я пишаюся командою, з якою працюю. Я пишаюся тим, що вони готові піти на ризик і пройти цей шлях", – наголосив професор.
Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!