1. Головна
  2. >
  3. ІТ і технології

"Сіли добре, м'яко, без будь-яких ушкоджень": інженери з ЗСУ винайшли новий дрон

57

Група конструкторів з батальйону оперативного реагування "Луцьк" зі 100-ї окремої бригади територіальної оборони розробила новий багатофункціональний дрон Raider-2

"Сіли добре, м'яко, без будь-яких ушкоджень": інженери з ЗСУ винайшли новий дрон

Безпілотник здатний долати відстань до 200 км та нести 5 кг вибухівки. Однією з його "фішок" є камера, яка дозволяє оператору бачити у сутінках, як удень.

Пише ФОКУС

Військові-добровольці зробили кілька БПЛА та протестували їх у різних умовах, нещодавно випробування провели на полігоні у Волинській області. Частини літального апарату можна швидко збирати докупи в польових умовах, що значно спрощує їх транспортування. Корпус виготовлений із міцного пластику, а літає машина за допомогою чотирьох дуже тихих електродвигунів, що підіймають корисне навантаження вагою до 5 кг.

"Сіли добре, м'яко, без будь-яких ушкоджень. У траві по-іншому і не буває, практично. Ще потрібно трошки підлаштувати під регулятор і можна в бій", — відзвітував конструктор на ім'я Юрій.

Тривалість польоту Raider-2 складає близько 4 год., за цей час він долає відстань до 200 км. Розробники збираються встановити на свій дрон систему захисту для приймача GMSS, щоб він міг працювати навіть під впливом російських засобів РЕБ.

Управляти Raider-2 можна за допомогою монітора або FPV-окулярів з видом від першої особи, а запускається він з рук. Оператор отримує зображення в реальному часі, крім того відео записується, і його можна переглянути у разі потреби. У БОР "Луцьк" додали, що дрон оснащується кількома типами камер, основна розташована в носовій частині та дозволяє добре бачити в сутінках.

"Оператор, коли прилітає та зніме FPV-окуляри, то йому здасться, що він літав вдень, а настала ніч", — зазначив Юрій.

Raider-2 здатний як вести розвідку, так і завдавати ударів. Творці намагаються збільшити вантажність літального апарату, щоб він міг нести більше вибухівки та обладнання, покращують системи зв'язку та наведення. Вже зараз батальйон "Луцьк" готовий виготовляти для ЗСУ по 50 дронів на місяць, а у разі додаткового фінансування масштаби виробництва зростуть у рази.

 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber