Ще у 2021 році термін "криптовалюта" став надзвичайно популярним.
Ці активи зайняли важливу позицію у світовій економіці, їх вивчають відомі навчальні заклади, такі як Стендфортський університет чи Оксфордський університет, але ці знання залишають на рівні лекцій. Звідки брати інформацію тим, хто не має можливість навчатися у провідних університетах світу? Незакритим питанням також залишається те, яку користь вони несуть простим громадянам.
1. Платежі. Якби вам довелося терміново відправити 1000 доларів другові, який мешкає в іншій країні, було б дуже важко зробити це через банківську систему. Зрештою, в екстрених ситуаціях не можна чекати оплати від трьох до семи днів.
Використовуючи такі криптовалюти, як біткойн (BTC) або ефір (ETH) ви можете відправляти гроші навіть поки ви не завершили розмови по телефону. Транзакція через Біткойн займає близько 10 хвилин, але є й інші криптовалюти, які можуть практично миттєво потрапити на рахунок вашого друга.
2. Збереження вартості. Криптовалюта – це не тільки високоефективний засіб платежу, але найбезпечніший засіб заощадження. Традиційні валюти, які ми використовуємо, піддаються впливу інфляції, тобто з часом втрачають цінність. Ось чому сьогодні за дюжину яєць ви платите набагато більше, ніж 10 чи 20 років тому. Яйця не дорожчають. Ваші гроші втрачають цінність.
Тим часом криптовалюти використовують досконаліші механізми пропозиції, які обмежують інфляцію, і можуть зростати в ціні з підвищенням попиту. Через це, коли ви зберігаєте свої кошти в криптовалютах, вони можуть потенційно збільшити свою цінність замість того, щоб втрачати її з часом.
3. Кредити та позики. Якщо ви коли-небудь стояли в черзі або чекали на оформлення документів, щоб отримати позику, ви знаєте, що це дуже тривалий і втомлюючий процес. Якби ви могли отримати позику у цифровому вигляді, навіть не заповнюючи єдину форму чи підписуючи договір, було б чудово, правда?
Додатки децентралізованого фінансування позбавили процес кредитування та запозичення від посередників. Вони дозволяють фізичним особам кредитувати та позичати кошти практично миттєво, використовуючи криптовалюту. Крім того, оскільки криптовалюти не мають меж, ви можете кредитувати або позичати на цих платформах незалежно від того, де ви живете.
4. Цифрова ідентифікація. Те, як люди ідентифікують себе, практично не змінилося за останні 5 десятиліть. Ми, як і раніше, користуємося паспортами, які нам все ще потрібно носити з собою. Одна з основних причин, через яку ми ще не перейшли на цифрову систему, полягає в тому, що урядам важко перевірити справжність онлайн-документу... Досі.
Ethereum дозволяє перевіряти дані відкритим та прозорим способом, що означає, що він також може бути використаний для створення системи цифрової ідентифікації. Такі компанії як Civic усвідомили цей потенціал на ранньому етапі і вже працюють над тим, щоб це сталося, а тим часом Україна – перша держава котра запровадила систему цифрової ідентифікації, спробувавши зібрати усі важливі документи у телефонному додатку «Дія».
5. Додатки для здоров'я. Ethereum повністю здійснить революцію у системі охорони здоров'я. Лікарні у всьому світі зможуть зберігати, отримувати доступ та ділитися записами своїх пацієнтів. Це ключовий фактор при розробці нових вакцин проти вірусних спалахів або навіть їх запобіганню від перших рук. Людина зможе піти до лікаря в Угорщині для перевірки, коли перебуває на роботі, і в лікарню в Україні, коли повернеться додому, але в такому випадку обидві лікарні будуть мати однакову інформацію про пацієнта.
Але це не все. Уявіть, що дані, як розумний годинник записує щодня, автоматично передаються до кожної лікарні світу. Вже скоро це стане можливим. Знаходячи певні закономірності серцевих циклів, система зможе повідомляти людину про можливі негаразди, як-от серцеві напади чи інсульти. До того ж, якщо з вами щось трапиться, система неодмінно повідомить це у найближчу лікарню.
6.Вибори. Хоча нам кажуть, що ми живемо в умовах демократії, результати виборів не раз було сфальсифіковано.
Фальсифікація результатів виборів була б неможливою з реалізацією криптовалют, як-от Ethereum, оскільки ніхто не має повного контролю над цією мережею, а кожен запис(голос) реєструється та є загальнодоступним. Таким чином, ефір забезпечить прозору систему проведення виборів.
Отже, поява криптовалют може змінити наше життя на краще, тому перед державами виникає важлива задача: як регулювати це нове явище, як використовувати плюси нової технології, мінімізувавши ризики, та як вбудувати його в поточну фінансову систему. Прикладу повноцінно впровадженого вдалого регулювання ніде у світі ще немає, а технологія вже є і постійно набирає до себе нових прихильників.
Підготувала Дуран Яна, студентка ЛНУ імені Івана Франка
Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм
Читайте також:
- Будинок - привид чи полтергейст?: що за історія лякає жителів про одну із будівель у Закарпатській громаді?
- Дев'ять годин планових: де закарпатцям відключать світло вже завтра й чи будуть графіки ще сьогодні?
- Земляна зірка - незвичний гриб: на що полюють закарпатці в морозних лісах? (ФОТОФАКТ)
- Перший і останній штурм: окупант розкрив жахи війни в російській армії
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Популярний месенджер чи реальна небезпека?: відомо...
Буданов назвав Telegram загрозою націона...
08.09.2024 11:17 84 0 ІТ і технології
Ціни шокують: уже з 27 вересня українці зможуть пр...
Відомо скільки коштуватиме iPhone 16 в У...
11.09.2024 13:01 225 0 ІТ і технології
Уже в жовтні: Microsoft припинить підтримку деяких...
Планується припинення підтримки одразу 7...
11.09.2024 22:01 127 0 ІТ і технології
Українська кіберспортивна команда лідирує за перег...
Гравці української NaVi 22 липня вдруге ...
12.09.2024 13:04 79 0 ІТ і технології
В Apple хочуть блокувати деякі iPhone: хто ризикує...
Вчора, 12 вересня, для бета-тестерів зап...
13.09.2024 23:08 360 0 ІТ і технології