1. Головна
  2. >
  3. ІТ і технології

Як користуватися Wi-Fi, якщо відключили світло: інструкція

1009

Розповідаємо, як користуватися домашнім інтернетом, якщо вимкнули світло

Як користуватися Wi-Fi, якщо відключили світло: інструкція

Перебої з електрикою не дають українцям вести повноцінне життя, а разом із цим продовжувати роботу та навчання. Але навіть із такої непростої ситуації наш народ зумів знайти вихід та продовжити жити при свічках, але з інтернетом. Розповідаємо, як зробити робітником Wi-Fi роутер, навіть коли немає електрики.

Для цього достатньо підключити роутер до павербанку, а потім підключити його до портативної батареї за допомогою технології GPON (Gigabit Passive Optical Network).

Ця послуга, яку надають провайдери, залишається в робочому стані навіть коли відключається світло, оскільки зазвичай оператори інтернету підтримують живлення за допомогою генератора.

Технологія GPON є найбільш енергоефективною і завдяки ній ви зможете використовувати інтернет ще 10-12 годин. Зазначимо вкотре, що у своїй провайдер повинен обов'язково використовувати генератори. Інакше метод не спрацює.

Як використовувати домашній інтернет без світла?

Для початку важливо переконатись, що оптоволокно проведено у вашу квартиру. Для цього підключіть оптичний термінал, отриманий під час підключення, а також підключіть роутер до додаткового блоку живлення.

Виходячи з типу пристроїв та часу користування, варто використовувати різні рішення для забезпечення додаткового живлення. Існують різні рекомендації та інструкції:

1. Потрібно тільки щоб запрацював інтернет з Wi-Fi, а також смартфон та/або ноутбук, які не потребують додаткової зарядки.

Для цього необхідно підключити павербанк до оптичного терміналу (який вже знаходиться у вас у квартирі та надається у користування при підключенні) та Wi-Fi роутер.

Вам знадобляться два дроти USB – DC (5,5 мм * 2,1 мм) та 2 повербанки (по одному на кожен пристрій). Наприклад: кабель USB DC 5.5 мм * 2.1 мм 5V 90 см + Пристрій безперебійного живлення Intenso PM5200 5200 mAh Black (PB930241). Працюватиме 2-4 години.

Зверніть увагу, що маючи дроти з підвищенням напруги, можна підключати два пристрої від одного повербанку. Якщо ж кабелі звичайні, без підвищення, то на кожен пристрій буде потрібно окремий павербанк.

Для більш тривалого часу роботи – до 6 годин, можна скористатися аналогічним комплектом з потужнішим повербанком від 20000 mAh або взяти пристрій безперебійного живлення (UPS) на 400 ВА.

2. Необхідний інтернет по Wi-Fi та живлення ноутбука

Можна скористатися пристроєм безперебійного живлення (UPS) на 800 ВА, що мають від 3 розеток, і тоді ваші пристрої підключаться до безперебійника, як у звичайні розетки. У цьому випадку час роботи становитиме 2-4 години.

А для 6-годинної роботи є варіант використовувати UPS від 850 ВА.

3. Необхідний інтернет для роботи на стаціонарному комп'ютері

Для роботи на 2 години використовуйте пристрій безперебійного живлення (UPS) на 1500 ВА. А для роботи протягом 4 годин можна скористатися безперебійником від 3000 ВА. Але й ціна такого задоволення буде відповідна, майже 35,5 тисячі гривень.

4. Локальну мережу також можна налаштувати через електропроводку

Для цього знадобиться технологія HomePlug AV та Powerline-адаптери.

За допомогою адаптерів можна зв'язати роутери через мережу так само, як через Wi-Fi або мережевий кабель. Це спростить завдання організації локальної мережі.

Існують два стандарти адаптерів: HomePlugAV, що працюють на швидкості від 100 до приблизно 280 Мбіт/с, і HomePlug AV2 – на швидкості до 600 Мбіт/с. Другий варіант вимагає якісного електрокабелю із заземленням та мідною основою.

Powerline-адаптери не можуть встановити зв'язок із провайдером, вони використовуються лише для розширення мережі.

До недоліків такої технології відносяться створення перешкод адаптерами і перешкод від підключеної техніки, а також вимоги до якості проводки.

Таким чином, ви зможете користуватися інтернетом і одночасно заряджати робоче місце.

Нагадаємо, Знову при свічках: "Закарпаттяобленерго" повідомив, де не буде світла 13 грудня

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

3

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber