1. Новини Закарпаття
  2. >

Українку відмовилися найняти Apple, бо не змогли перевірити її дані через війну

Дівчина отримала пропозицію про роботу та звільнилася з попередньої. Однак, за три дні до виходу на нову посаду їй повідомили, що не можуть взяти на роботу.

Дівчина отримала пропозицію про роботу та звільнилася з попередньої. Однак, за три дні до виходу на нову посаду їй повідомили, що не можуть взяти на роботу.

Компанія Apple відмовилася найняти українку Катю Трусову, оскільки не змогла перевірити її біографію та наявність судимостей через війну в Україні.  Редакція MC.today розповідає подробиці інциденту.

Як написала Трусова в Linkedin, два тижні тому вона пройшла співбесіди, і їй запропонували посаду в Apple. Рекрутер згадав, що перевірка біографічних даних може зайняти певний час, оскільки їм потрібно перевірити, чи не чинила вона злочини протягом останніх семи років. Та дівчину запевнили, що проблем із цим не буде.

«Я повідомила мого нинішнього роботодавця і подала заяву за два тижні. За три дні до виходу на нову посаду мені повідомили, що, на жаль, Apple не може найняти мене, тому що два роки з останніх семи я провела в Україні. А через війну не можна проводити перевірку біографічних даних з України».

Водночас, дівчина зауважила, що подала повну перевірку біографічних даних за сім років з грудня 2021 року, а також туристичну візу B1/B2 до США з травня 2015 року, яку б не видали, якби вона мала судимість.

Українка вважає, що на папері Apple «глибоко стурбована вторгненням росії в Україну і підтримує всіх людей, які страждають від насильства», але насправді вони відмовилися робити винятки зі своєї політики з огляду на одну важливу обставину – війну в Україні.

Крім того, дівчина заявила, що потрапить до «чорного списку» американської компанії після цього допису, але не може промовчати.

«Скоро тисячі українських біженців у США отримають дозвіл на роботу, і що вони почують, коли подадуть заяву на роботу? “Вибачте, ми не можемо вас найняти, тому що ви з України”. Боляче, дуже боляче, це несправедливо!».

Вона закликала Apple та інші великі компанії переглянути свої політики та зробити виняток для українців.

Допис зібрав понад 120 репостів та понад 110 коментарів. Деякі люди співчувають Трусовій, інші кажуть, що політика компанії не є дискримінаційною, правила однакові для всіх. Користувачі також припустили, що компанію мала влаштувати довідка про несудимість із «Дії».

Нагадуємо, як повідомляв ГОЛОС КАРПАТ раніше, Чехія видала 400 000 тимчасових віз українським біженцям 

Читайте на ГК:Відомо, з якими хворобами не мобілізують до війська – роз’яснення юриста
Читайте на ГК:Водіям загрожує штраф за порушення "температурного режиму": кого це стосується
Читайте на ГК:В Україні з 24 липня почнуть діяти нові правила отримання посвідчення водія.