1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Україна
  4. > >

Де купити сонячні батареї в Івано-Франківську?

Якщо вам треба підібрати сонячні батареї в Івано-Франківську, то треба звернутися до професіоналів, які зможуть вибрати потрібні моделі, проведуть розрахунок кількості, а також допоможуть з установкою

Якщо вам треба підібрати сонячні батареї в Івано-Франківську, то треба звернутися до професіоналів, які зможуть вибрати потрібні моделі, проведуть розрахунок кількості, а також допоможуть з установкою

Сонячні батареї зараз стають одним із найбільш перспективних напрямів в енергозбереженні. Це допомагає получити дешеву та екологічно чисту енергію, як для побутових потреб, так і для енергопостачання невеликих підприємств, магазинів та інших об’єктів. Цей напрямок активно розвивається в Івано-Франківську, тому якщо ви хочете отримати ефективно працюючі батареї високої якості, то треба звернутися до спеціалістів, які допоможуть з покупкою. Компанія Solartech - на ринку більше трьох років і за цей час встигла успішно запустити та продовжувати обслуговувати чимало цікавих проектів в Івано-Франківській та навколижніх областях. Спеціалісти компанії проведуть безкоштовний розрахунок, будь яких, навіть найсміливіших проектів.

Які бувають сонячні батареї?

Монокристалічні сонячні батареї

Виготовлення батарей, які застосовуються для перетворення сонячної енергії на електричний струм, може проводитися на базі монокристалічного кремнію. Це дозволяє отримувати максимальні показники ефективності фотоелектричного перетворення. Таких показників немає серед інших модулів. Це стає можливим за рахунок максимальної чистоти вихідного матеріалу, в якості якого беруть монокристалічний кремній. Коефіцієнт корисної дії таких сонячних елементів досягає до 20-21%. Коефіцієнт корисної дії монокристалічних батарей, які їх використовують, відповідно – 17%.

За рахунок більш якісного вихідного матеріалу, монокристалічні батареї мають кращі характеристики. Це проявляться в роботі при низькому рівні освітлення, при високій хмарності. Це має велике значення для генерації електроергії в осінній та зимовий період. Крім цього, такі елементи більш ефективно використовуються у холодну погоду. Саме тому при використанні монокристалічних батарей зимою є найбільш практичним. Якщо основною задачею є отримання максимальної кількості електроенергії при мінімальній площі, слід використовувати тільки модулі такого типу.

Полікристалічні сонячні батареї

Основна перевага цього типу техніки стає цина. Вона біль дешева, тому що вартість вихідного матеріалу нижча. При цьому ефективність роботи модулів з полікристалами нижча. Їх використання можливо якщо немає основної цілі в отриманні найбільшого вироблення електричної енергії з одиниці потужності. Таке буває при мінімальній площі розміщення панелей. Якщо у вашій місцевості відсутні значні перепади рівнів освітленості то можна зупинити свій вибір на цьому варіанті та зекономити гроші.

Виробники сонячних батарей

Виробники сонячних батарей розділяються за рейтингом Tier. Існує кілька різних варіантів: Tier-1, Tier-2, Tier-3. До Tier-1 входять найякісніші бренди. Це виробники вищого рівня, до яких відносяться 2% компаній, тоді як до Tier-3 входять 90%. До Tier-1 відносяться:

  • Ja Star;
  • Trina;
  • Solar World;
  • Longi Solar;
  • Jinko;
  • Canadian Solar.

Основні робочі характеристики сонячних батарей

Напруга у фотоелектричних модулях

Напруга панелі виміряється у Вольтах. Вона визначається кількістю фотоелектричних компонентів. Вони з'єднуються послідовно. Усі такі елементи мають робочу напругу менше 0.5 В. При цьому відмічається найбільша потужність фотоелектричного модуля.

Температурний коефіцієнт

Даний параметр відображає вплив на вихідні показники напруги і струму модуля при зміні температури модуля. Прикладом може послужити ситуація: потужність та напруга при збільшені температури падають, а струм росте. Кращим є модуль за найменшим температурним коефіцієнтом зміни параметрів.

Якість

Рівень якості фотоелектричних компонентів є різним. Необхідно оглядати, чи нема дефектів на панелі. Також треба перевіряти якість виготовлення на сонячних компонентах, захисній плівці, склі, та рамі модуля. Рівень ефективності використання модуля залежить від ряду характеристик. Серед них: послідовний, шутовий та зворотній опір, шумові струми, інші параметри. Максимальна якість сонячних компонентів залежить від рівня матеріалу, з якого вони виробляються. Найчастіше це кремній, контактна паста та припої.

Одним із компонентів модуля є рама, яка виробляється із алюмінію. Одразу можна відмітити корозію рами, що відзначає низьку якість конструкції. Це може призводити до її руйнування. Строк служби електричного фото модуля та втрата рівня потужності напряму залежить від EVA-плівки. Вона розташована між склом та елементами. На термін служби впливає герметизація всього модуля та захисної плівки розташованої ззаду. Вона має захищає модуль від вологи. У неякісних компонентах волога збирається всередині модуля. Це стає початком руйнування конструкції, внаслідок чого вона виходить з ладу.

Ефективність перетворення сонячного світла

Чим вище показник коефіцієнту корисної дії, тим меншу площу модулів треба для створення ідентичної потужності електроенергії. Загальна кількість електроенергії, витраченої для виробництва модуля є лише інформативним параметром, але він показує рентабельність виробу. Можна розрахувати наскільки швидко конкретна модель виробить кількість енергії, витраченої на його виробництво.

Максимальна потужність

Максимальна потужність фотоелектричних модулів розраховується при тестових умовах по STC. Серед них маса повітря AM=1,5, радіація E=1 кВт/м2, температура модуля Tc=25°C. Вироби до 60 °C. Сонячне випромінювання в більшості випадків нижче 1 кВт/м2. Високі показники цього параметру можуть бути при ясних зимових днях, коли немає ні якої хмарності. Більшість брендів у технічних характеристиках вказують параметри модулів при NOCT. Це розшифровується як «normal operation conditions». Параметри виглядають так: температура модуля 45-47 °C, сонячного випромінювання 0,8 кВт/м2. Робота модулів на 26-31% нижча ніж максимально допустима. Модулі можуть перевищувати пікові показники на 125%, якщо погодні умови це дозволяють.

Розрахунок кількості сонячних батарей

Існує найбільш проста схема як самостійно розрахувати сонячні батареї та їх вироблення. Скористаємося цією формулою. З її допомогою можна приблизно розрахувати кількість сонячних панелей, які треба розмістити ти на даху будинку. Для цього вам треба:

  • знати площу даху, наприклад (візьмемо 100 м²);
  • площа однієї панелі (візьмемо 1,65 м²);
  • потужність сонячної батареї (візьмемо 300 Вт).

Тепер як розрахувати сонячні батареї для будинку за допомогою формули:

  1. Площу даху розділяємо на площу панелі: 100/1,65 = 60,6, округляємо, отримуємо 60 сонячних панелей.
  2. Далі помножуємо кількість панелей на потужність кожної панелі: 60*300 = 18000 Вт.

Отримуємо електростанцію потужністю на 18 кВт, яка працює на сонячній енергії. Максимальна кількість сонячних батарей складає 60 штук. Вони покриють дах площею 100 м². При меншій площі можна получити меншу потужність, але і її може буди достатньою для побутових потреб. Вищенаведені цифри, тільки приклад розрахунку кількості сонячних панелей, які підходять для комерційних об’єктів нерухомості та приватних будинків.

Підбір сонячних батарей у Івано-Франківську

Якщо вам треба підібрати сонячні батареї в Івано-Франківську, то треба звернутися до професіоналів, які зможуть вибрати потрібні моделі, проведуть розрахунок кількості, а також зможуть допомогти з установкою. Правильний вибір за допомогою професіоналів зменшить витрати і зробить рішення використання екологічно чистої енергії ще більш вигідним.