1. Головна
  2. >
  3. ІТ і технології

На орбіту запущено найбільший оптичний телескоп (ВІДЕО)

188

На запуск телескопа James Webb знадобилося 25 років та 10 млрд доларів. Він розпочне роботу влітку 2022 року.

На орбіту запущено найбільший оптичний телескоп (ВІДЕО)

NASA успішно запустило телескоп James Webb. Про це повідомляє прес-служба місії у суботу, 25 грудня. Телескоп спільно будували 17 країн, на це пішло 25 років та 10 млрд доларів. При цьому початок роботи телескопа заплановано на літо 2022 року. 

Зазначимо, що James Webb є найновішою орбітальною інфрачервоною обсерваторією, яка замінить телескоп Hubble.

Новий телескоп у сто разів чутливіший до діапазону хвиль, ніж Hubble. Як вважають вчені, апарату вдасться розширити уявлення людства про Всесвіт, оскільки він здатний розкрити історію формування перших зірок і галактик, а також більш глибоко вивчати чорні дірки, темну матерію та далекі від Сонячної планети галактики. 

Обладнання телескопа здатне збирати інфрачервоне світло та досліджувати його. Зокрема, величезне дзеркало складається із 18 шестигранників. Його діаметр складає шість з половиною метрів, а збірна площа - 25 квадратних метрів. При цьому апарат має термічний екран, розміри якого складають 21,1 на 14,6 метра.

Екран складається з пластів, які захищатимуть телескоп від сонячних променів, щоб він не перегрівся. На телескопі також встановлено:

- камера ближнього інфрачервоного діапазону - формуватиме зображення для обсерваторії;

- прилад для роботи в середньому діапазоні інфрачервоного випромінювання - дозволить отримувати дані про віддалені об'єкти (формування нових зірок або слабкі комети);

- спектрограф ближнього інфрачервоного діапазону - дозволить отримувати дані про фізичні та хімічні властивості об'єктів;

- датчики точного наведення з пристроєм формування зображення в ближньому інфрачервоному діапазоні та безщілинний спектрограф - дозволять отримувати зображення у високій якості, виявляти екзопланети (планети, які розташовані за межами Сонячної системи) та визначати їх характеристики.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber