1. Головна
  2. >
  3. ІТ і технології

З 1 січня Google та Facebook стягуватимуть податки з українців

189

Дані нововведення не зачеплять не всіх користувачів мережі.

З 1 січня Google та Facebook стягуватимуть податки з українців

Google та Meta (Facebook) з 1 січня 2022 року стягуватимуть з українців податок на додану вартість. Йдеться про рекламодавців, зареєстрованих в Україні, які розраховуються за рекламні послуги кредитною карткою та мають податковий статус "Фізична особа" або "Приватний підприємець", та при цьому не зареєстровані як платник ПДВ, інформує видання «ФАКТЫ».

У компанії Google анонсували, що розмір ПДВ складатиме 20%. Нововведення не вплине на клієнтів зі статусом "Юридична особа". Додати або оновити свій податковий статус на обліковому записі Google Ads можна один раз, нагадали в компанії.

Facebook також запроваджує оподаткування для українців з 1 січня 2022 року та почне стягувати 20% ПДВ із продажу реклами всім рекламодавцям в Україні. Це стосуватиметься всіх, у кого країна бізнес- або персональної адреси встановлена як "Україна", і хто не підтвердив, що є зареєстрованою юридичною особою або приватним підприємцем, і сам додав номер платника ПДВ у свій рекламний обліковий запис Facebook. ПДВ додаватиметься до рахунків за рекламу автоматично за ставкою 20%. 

Українців повідомили про запровадження податків у спеціальних листах на електронну пошту.

"На виконання місцевого законодавства в Україні Google починає стягнення 20% ПДВ із цифрових сервісів для індивідуальних користувачів та підприємців в Україні, які не зареєстровані як бізнеси. Якщо у Вас є бізнес-аккаунт, це означає, що ви використовуєте його в комерційних цілях від імені зареєстрованої юрособи… у такому разі від вас не потрібні додаткові дії. За умовами використання Google Cloud для бізнесу, ви будете самі відповідати за оцінку та виплату будь-яких податків в Україні" , — сказано в листі від Google.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Facebook створює штучний інтелект для стеження за користувачами.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber