1. Головна
  2. >
  3. ІТ і технології

Матеріали для зведення житлових будинків: види, вимоги, особливості

131
ІТ і технології Закарпаття

Матеріали для зведення житлових будинків: види, вимоги, особливості

Будівництво житлових споруд – доволі складний процес, в якому важливо особливу увагу приділити матеріалу для зведення. Від якості такої продукції залежить довговічність та безпека будинку. Які ж вимоги до цих матеріалів? Та що пропонує сучасний ринок?

Головні вимоги до матеріалів для будівництва житла

Який би матеріал не використовувався для будівництва житлових проектів, він повинен відповідати таким вимогам:

- Стійкість до кліматичних факторів: морозо- та вологостійкість, тощо.

- Безпека: пожежна, екологічна (вогнестійкість, відсутність небезпечних хімічних речовин в складі, відсутність токсичних випарів при нагріванні, тощо).

- Здатність зберігати здоровий мікроклімат в приміщеннях.

- Економічність та енергозбереження.

- Якісна тепло- та шумоізоляція.

- Довгий термін експлуатації та стійкість до сильних механічних впливів.

Безумовно, будь-який матеріал для зведення будинків не може забезпечити повноцінну шумоізоляцію або стовідсоткові герметичність. Для цього використовують додаткову сировину та спеціальні конструкції для фасадів. Проте саме стін створюють каркас усієї конструкції, вони повинні поглинати шуми та не пропускати холод.

Які матеріали використовують для зведення житлових приміщень?

Виробництво будівельних матеріалів не стоїть на місці. Кожного року з’являються нові рішення та покращена продукція, яка має кращі показники екологічності, морозостійкості, тощо. Проте основні матеріали для житлового будівництва – це:

- цегла;

- бетонні вироби(в основному, газоблоки та подібні варіанти);

- дерев’яні та дерево-стружкові вироби.

Дерево та похідні матеріали вважаються дуже екологічними та надійними, за умови, що при виробництві не використовуються токсичні клейкі речовини. Саме тому замовляти сировину треба у перевірених постачальників.

З таких матеріалів споруджують каркасні будинки та заміські котеджі. Окрім екологічності, дерево має такі переваги, як легка вага, довговічність при неправильній обробці та міцність. Проте є і недоліки. Неправильно оброблене дерево може скрипіти, а без спеціального захисту в ньому заводяться шкідники, пліснява та набирається волога. Тому використовувати такі вироби треба обережно.

Цегла – міцний, довговічний та стійкий до несприятливих зовнішніх умов матеріал. Він більше підходить для зведення масивних конструкцій. Також якісна цегла може бути ідеальним варіантом для багатоповерхового будівництва.

Серед додаткових переваг цегли варто зазначити вологостійкість. Також вона не горить, витримує великі механічні навантаження та не страждає від дії біохімічних факторів (цвілі, плісняви, тощо).

Недоліки – відносно невелика енергоефективність та не надто низька вага. Проте всі вони легко компенсують додатковими матеріалами.

Третій матеріал, а саме вироби з бетону – це демократичне та популярне рішення. Бетон простий у використанні, відрізняється міцністю, екологічністю та довговічністю. Безумовно, багато що залежить від вибору конкретного типу бетонних виробів. Найчастіше використовують газоблоки, шлакоблоки, піноблоки, а також керамзитобетонну продукцію.

Кожен варіант має свої переваги та недоліки. Так, наприклад, деякі з варіантів мають меншу вагу, проте і більшу крихкість. Важливо знайти спеціалістів, які могли б обрати правильний матеріал в залежності від індивідуальних особливостей конкретного будівництва (кліматичні умови, зовнішні фактори, особливості конструкції та архітектури будівлі, тощо). Знайти таких спеціалістів, як і якісну продукцію для зведення житлових будинків, можна через сайт buduymo.com.ua.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber