1. Головна
  2. >
  3. ІТ і технології

Як в Китаї розвивається культура пейвань

59

За те, щоб пограти з дівчиною слід заплатити

Як в Китаї розвивається культура пейвань

Вже давно в Америці є культура «simp-ів» (від англ. «simpleton», простак). «Сімпи» дивляться дівчат-ютуберів, стримерів, тіктокерів, інстаграмм-моделей та інших інтернет-знаменитостей і мріють хоч на хвилину опинитися поруч зі своїм ідолом. Ця ідолізація призвела до донатів цим зіркам, тобто добровільному пересиланню грошей під час якихось інтернет-зустрічей, зазвичай під час стрімів та прямих трансляцій. Така культура досить нещодавно зʼявилась і в СНД. Однак в Китаї вона набула дещо особливого значення.

Китайці готові платити хороші гроші за те, щоб якась дівчина просто поспілкувалася з ними онлайн або пограла в гру. В країні таких дівчат називають 陪 玩 («пейвань»).

В останні роки це стало цілою індустрією. Якщо ти дівчина і хоч трохи цікавишся іграми - нерозумно не скористатися можливістю і не заробити на хобі. Замовників в основному знаходять на Bixin, провідному китайському майданчику для геймерів. Дівчина може відгукнутися на одне з оголошень. Дівчата отримують від $3 за годину спільної гри в Overwatch або від $ 5 за годину в League of Legends. Найуспішніші пейвань (з кращими голосами і які вміють фліртувати) отримують до $300 на годину, не враховуючи подарунки. Всього на Bixin зараз зареєстровані 6млн ігрових компаньйонів. Варто зазначити, що Китай є найбільшим у світі ринком відеоігор. У 2020 році індустрія заробила $43 мільярди. Більше половини населення грають у відеоігри (в основному на смартфонах). Кіберспорт тут не розглядають як щось нішеве: уряд розуміє, що тут є величезний потенціал.

Тому бути пейвань - це затребувано, однак, звичайно, це теж непростий труд. Багато з них сплять лише по 2 години на день і заробляють більше $1 тис. на місяць, щоб збирати на навчання. Багато хто працює ночами - так можна отримати більш високу ставку за годину. Для багатьох пейвань це все ж простіше, ніж працювати касиром в супермаркеті, адміністратором готелю, офіціантом або збиральницею на фабриці. В результаті пейвань - це в основному дівчата без вищої освіти з сіл або невеликих містечок, де немає інших можливостей для роботи. За 2020 рік Bixin залучив 2,2 млн ігрових компаньйонів з сільських районів Китаю.

Також, майже всі фотографії красивих молодих дівчат на профілях пейвань - підробки. Ключовим фактором при виборі партнера є голос. В основному китайці віддають перевагу «дівчачому» голосу, дзвінкому та молодому. А оскільки компаньйони-жінки отримують набагато більше, ніж їх колеги-чоловіки, чимало чоловіків використовують різні програми для зміни голосу, щоб звучати як дівчина. А потім продають свої послуги.

В кінці кінців, це індустрія і відповідно спосіб заробітку. Багато таких дівчат кажуть, що ніяковіють, коли друзі дізнаються, чим вони займаються. «Вони уявляють, що я як офіціантка в костюмі зайчика, що розливає чоловікам напої. Але різниця в тому, що офіціанток платять набагато менше», - каже одна з пейвань.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber