1. Новини Закарпаття
  2. >

Вчені розповіли, якою буде Земля в 2500 році

На Землі може стати так спекотно, що жити в тропічних регіонах буде просто неможливо, передбачають учені.

На Землі може стати так спекотно, що жити в тропічних регіонах буде просто неможливо, передбачають учені.

Згідно з новими даними Міжурядової групи експертів зі зміни клімату при ООН, існує висока ймовірність підвищення температури вже до 2100 року на 2,7 градуса, що приведе до катастрофічних наслідків. Про це в понеділок, 27 вересня, повідомляє Sciencealert.

У свою чергу, зміни температури приведуть до почастішання пожеж, ураганів, посух, повеней та спеки, а також глибокі зміни земної та водної поверхні, вважають експерти.

"Головна причина таких змін - викиди вуглецю", - наголошують фахівці.

Прогнозуючи майбутнє, міжнародна група вчених склала три головні сценарії, за якими можуть розгортатися подальші події. Вони припускають: низький рівень пом'якшення наслідків глобального потепління, середній і високий, що відповідає Паризькій угоді про зниження рівня вуглекислого газу в атмосфері з 2020 року.

Фахівці з'ясували, що при перших двох сценаріях глобальні температури будуть підвищуватися після 2100 року. Згідно з цими сценаріями, рослинність і кращі посівні площі переміщуються до полюсів, а площа, придатна для вирощування низки культур, скоротиться. Деякі території, такі як басейн Амазонки, стануть непридатними для життя.

"Може стати так спекотно, що жити в тропічних регіонах буде неможливо", - говорять вчені.

Водночас вони наголошують, що навіть при сценарії з високим рівнем пом'якшення наслідків зміни клімату рівень моря продовжує підвищуватися.

"Якщо нам не вдасться зупинити потепління клімату, то в наступні 500 років наша планета змінитися до невпізнання, і це загрожує виживанню людини як виду", - зазначили фахівці.

Читайте на ГК:“Живі” черги скасували: через ажіотаж закордонні паспортні сервіси вжили заходів
Читайте на ГК:Жертви фактично душили самі себе: в Європі виявили ритуальні жертвоприношення (ФОТО)
Читайте на ГК:Кількасотметрові черги, ажіотаж і хаос: українці за кордоном масово “атакують“ паспортні столи
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська