1. Новини Закарпаття
 2. >

Підписано закон "Дія.City". Що зміниться?

ІТ фахівці розповіли на що та як вплине закон, нещодавно підписаний президентом.

ІТ фахівці розповіли на що та як вплине закон, нещодавно підписаний президентом.

На сайті президента України зʼявилась інформація, що президент підписав закон, що стимулюватиме розвиток цифрової економіки в Україні. Свою думку про це одразу висловили представники Гільдії ІТ Фахівців.

За останні 7 років обсяг ІТ-експорту зріс на 175%, кількість зайнятих в індустрії - приблизно на 125%, сумарний обсяг сплачуваних податків до держбюджету в минулому році перевищив 20 мільярдів гривень, а в цьому - напевно досягне мільярда доларів США. Це не могло залишитись без уваги.

Саме можливість для ІТ-спеціалістів працювати через ФОП за останні 7 років і сприяла таким показникам. Фахівці вважають, що становище IT-спеціалістів тільки погіршиться, а саме:

 1. Зросте фіскальне навантаження, що змусить компанії платити набагато більше податків, скоротить фонд оплати праці або підвищувати ціни, втрачаючи конкурентоспроможність.
 2. Нових спеціалістів стане значно менше, оскільки мінімальний розмір оплати становитиме 1200 євро та зросте тиск на працівників
 3. Малому та середньому бізнесу буде важке двічі в рік викладати десятки тисяч доларів на аудит.

Також наводяться приклади декількох сценаріїв для розвитку:

 1. Майбутнє "Дія.City" залежить від декількох законопроектів, а саме №4303, №5376 та №2740 і якщо хоч один з одних не увійде в силу — не буде і "Дія.City".
 2.  
  1. Чиновники почнуть тиснути на компанії за допомогою Мінпраці, податкової, силовиків, медіа та їх будуть заганяти під "Дія.City" і як тільки таких компаній ставатиме все більше, компаніям поза "Дія.City" буде важко вести діяльність.
  2. В "Дія.City" поступово почнуть входити компанії, які з власних причин зацікавлені в цьому. На думку фахівці з «Гільдії» таких компаній небагато. Більшість не захочуть добровільно закривати ФОП і таким чином "Дія.City" сама по собі перестане існувати
 3. Якщо процес, описаний в п.2 почне швидко набирати обертів, навіть всупереч кампанії Гільдії ІТ Фахівців, то "Дія.City" стане повним монополістом в українському IT та буде сама створювати правила гри. А це, в найгіршому випадку, означає, що зарплати стануть нижче, змінити роботу стане важче, створити стартап складніше, умови праці гірше, еміграція посилиться… Це в свою чергу ніяк не сприятиме розвиту країни.

Представники «Гільдії» закликають боротись з тиском держави на IT-сферу в країні. Вони також наголосили:

Ми хочемо жити і працювати в своїй країні, займатися обраною нами справою яку ми любимо і яка актуальна для всього світу, розвивати індустрію пов'язану з нею, - щоб в перспективі перетворити ІТ в один з локомотивів економіки держави.

Читайте на ГК:Заробляли на «продажі» автівок для ЗСУ: кіберполіцейські «накрили» діяльність злочинців (ФОТО)
Читайте на ГК:Народне свято 6 листопада: народні прикмети, що не можна робити
Читайте на ГК:Експерт пояснив, яким буде курс долара найближчими днями