ІТ фахівці розповіли на що та як вплине закон, нещодавно підписаний президентом.
На сайті президента України зʼявилась інформація, що президент підписав закон, що стимулюватиме розвиток цифрової економіки в Україні. Свою думку про це одразу висловили представники Гільдії ІТ Фахівців.
За останні 7 років обсяг ІТ-експорту зріс на 175%, кількість зайнятих в індустрії - приблизно на 125%, сумарний обсяг сплачуваних податків до держбюджету в минулому році перевищив 20 мільярдів гривень, а в цьому - напевно досягне мільярда доларів США. Це не могло залишитись без уваги.
Саме можливість для ІТ-спеціалістів працювати через ФОП за останні 7 років і сприяла таким показникам. Фахівці вважають, що становище IT-спеціалістів тільки погіршиться, а саме:
- Зросте фіскальне навантаження, що змусить компанії платити набагато більше податків, скоротить фонд оплати праці або підвищувати ціни, втрачаючи конкурентоспроможність.
- Нових спеціалістів стане значно менше, оскільки мінімальний розмір оплати становитиме 1200 євро та зросте тиск на працівників
- Малому та середньому бізнесу буде важке двічі в рік викладати десятки тисяч доларів на аудит.
Також наводяться приклади декількох сценаріїв для розвитку:
- Майбутнє "Дія.City" залежить від декількох законопроектів, а саме №4303, №5376 та №2740 і якщо хоч один з одних не увійде в силу — не буде і "Дія.City".
-
- Чиновники почнуть тиснути на компанії за допомогою Мінпраці, податкової, силовиків, медіа та їх будуть заганяти під "Дія.City" і як тільки таких компаній ставатиме все більше, компаніям поза "Дія.City" буде важко вести діяльність.
- В "Дія.City" поступово почнуть входити компанії, які з власних причин зацікавлені в цьому. На думку фахівці з «Гільдії» таких компаній небагато. Більшість не захочуть добровільно закривати ФОП і таким чином "Дія.City" сама по собі перестане існувати
- Якщо процес, описаний в п.2 почне швидко набирати обертів, навіть всупереч кампанії Гільдії ІТ Фахівців, то "Дія.City" стане повним монополістом в українському IT та буде сама створювати правила гри. А це, в найгіршому випадку, означає, що зарплати стануть нижче, змінити роботу стане важче, створити стартап складніше, умови праці гірше, еміграція посилиться… Це в свою чергу ніяк не сприятиме розвиту країни.
Представники «Гільдії» закликають боротись з тиском держави на IT-сферу в країні. Вони також наголосили:
Ми хочемо жити і працювати в своїй країні, займатися обраною нами справою яку ми любимо і яка актуальна для всього світу, розвивати індустрію пов'язану з нею, - щоб в перспективі перетворити ІТ в один з локомотивів економіки держави.
Читайте також:
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Популярний месенджер чи реальна небезпека?: відомо...
Буданов назвав Telegram загрозою націона...
08.09.2024 11:17 84 0 ІТ і технології
Ціни шокують: уже з 27 вересня українці зможуть пр...
Відомо скільки коштуватиме iPhone 16 в У...
11.09.2024 13:01 225 0 ІТ і технології
Уже в жовтні: Microsoft припинить підтримку деяких...
Планується припинення підтримки одразу 7...
11.09.2024 22:01 127 0 ІТ і технології
Українська кіберспортивна команда лідирує за перег...
Гравці української NaVi 22 липня вдруге ...
12.09.2024 13:04 79 0 ІТ і технології
В Apple хочуть блокувати деякі iPhone: хто ризикує...
Вчора, 12 вересня, для бета-тестерів зап...
13.09.2024 23:08 360 0 ІТ і технології