1. Новини Закарпаття
  2. >

Встановлений термін запуску українського космічного апарата "Січ-2-1"

Постанову ухвалили під час засідання уряду 7 квітня.

Постанову ухвалили під час засідання уряду 7 квітня.

Кабінет міністрів ухвалив постанову "Деякі питання створення космічної системи "Січ-2-1"", повідомляє РБК-Україна. Фінансування буде здійснюватися за рахунок держбюджету та коштів проекту "Циклон-4".

Згідно з документом, на завершення "Січ-2-1" підуть кошти залишку кредитних ресурсів, залучених під державні гарантії для реалізації проекту створення космічного ракетного комплексу "Циклон-4".

Згідно з документом, "поточний завершальний стан робіт як у космічному, так і наземному сегментах космічної системи підтверджується затвердженим ДКА Генеральним графіком створення космічної системи "Січ-2-1" з встановленим терміном запуску космічного апарата "Січ-2-1" - грудень 2021 року".

Як зазначається в пояснювальній записці до проекту, роботи зі створення "Січ-2-1" були розпочаті в 2013 році в рамках виконання заходів Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2013-2017 роки. Водночас у 2015 році ДП КБ "Південне" зобов'язалось виготовити космічний апарат "Січ-2-1" за рахунок власних коштів у 98 млн грн.

Як зазначив під час засідання уряду прем’єр-міністр Денис Шмигаль, "цього року Україна планує запустити свій власний супутник дистанційного зондування землі "Січ-2-1".

За його словами, постановою врегульовуються юридичні та фінансові питання, які дозволять реалізувати проект. Зокрема, фінансування буде здійснюватися і з кошти державного бюджету. використання ракети-носія "Циклон-4" на пусковому центрі Алкантара.

Реалізація українсько-бразильського проекту з "Циклону-4" почалася у 2002 році, коли було досягнуто згоди використання ракети-носія "Циклон-4" на пусковому центрі Алкантара.

Нагадаємо, що Як зареєструватись на отримання допомоги від держави у розмірі 8 тис. грн

Читайте на ГК:Жителям області доведеться носити з собою документи: представники ТЦК перевірятимуть кожного
Читайте на ГК:Мукачево - "прозоре" місто, а Ужгород - "частково прозоре": оприлюднені рейтинги шокують містян (ФОТО)
Читайте на ГК:Озеро знаходиться на висоті близько 1000 м над рівнем моря: унікальна родзинка Закарпаття, про яку мало хто знає (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська