1. Новини Закарпаття
  2. >

Intel забрала частину ринку у AMD

Аналітичне агентство Mercury Research днями опублікувало цікаву статистику

Аналітичне агентство Mercury Research днями опублікувало цікаву статистику

Про ринок десктопів і мобільний сектор. Збільшити частку цього ринку за рахунок AMD в Intel вийшло вперше з 2018 року.

Читайте на ГК:Був другом і соратником: в Росії помер заступник Путіна

Правда, показники не дуже високі - всього близько 0,8%. Так, раніше компанія AMD займала 20,1% настільного сегмента чіпів, тепер же це 19,3%. У числі причин, завдяки яким Intel нарощує частку ринку. Mercury Research призводить маркетингову політику AMD, згідно з якою пріоритет віддається більш дорогим моделям процесорів. Їх продається менше в порівнянні з бюджетними чіпами.

У мобільному сегменті AMD також довелося поступитися Intel, частка якої збільшилася відразу на 1,2%. У листопаді AMD займала 20,2% мобільного ринку, а ось за підсумками 4 кварталу цей показник знизився до 19%. Втрати AMD сильніші, оскільки саме мобільні чіпи формують близько 60% виручки компанії в споживчому сегменті.

Читайте на ГК:Доставляв воду тисячам людей: під храмом археологи виявили гігантський тунель

Одна з причин - дефіцит процесорів з боку AMD. Intel вдалося наростити обсяги виробництва, якщо судити за даними самої компанії. Особливо активно розвивається виробництво чіпів в нижньому ціновому сегменті. Так, Intel поставляє чіпи для хромбуків, які залишаються популярними. Тому і частка ринку Intel зростає. У минулому році хромбук належало 14,8% ринку ноутбуків, в 2021 році експерти пророкують зростання частки таких пристроїв до 18,5%.

Ще одна потенційно ймовірна причина активного зростання Intel - договір між цією компанією та NVIDIA.

Третя причина - те, що Intel вдалося встановити жорсткий контроль над ланцюжком поставок чіпів і виробничими потужностями. Це дозволило впоратися з негативними зовнішніми факторами, включаючи пандемію.

Читайте на ГК:Прессекретар президента Чехії одружився з українкою, яку прийняв як біженку
Читайте на ГК:Що віщують зірки: гороскоп на 9 листопада для всіх знаків Зодіаку
Читайте на ГК:Зіткнення Землі з астероїдом не запобігти – прогноз NASA