1. Новини Закарпаття
  2. >

Чому ваш комп'ютер насправді не належить вам?

Як IT гіганти отримують інформацію про нас.

Як IT гіганти отримують інформацію про нас.

На нових версіях macOS, ви просто не можете запустити ваш комп'ютер, відкрити текстовий редактор, книгу, писати або читати без логування вашої активності, яка з легкістю відправляється на сторонні сервери і зберігається там ще дуже довго.

Виявляється, що остання версія macOS відправляє дані кожної запущеної вами програми. Більшість людей цього не помічають, все робиться непомітно і приховано.

А коли ви відключені від інтернету, комп'ютер накопичує дані локально, щоб відправити їх при наступному підключенні. Але сьогодні, сервери занадто перевантажені, а в Apple схоже не передбачили такий варіант. Всі хто був підключений до інтернету не змогли відкрити свої додатки.

Читайте на ГК:Шокуюча заява “вусаня”: Лукашенко заявив, що вважає Україну «своїм» регіоном

Оскільки в цьому фігурує інтернет, їм відомий ваша IP адреса, з її допомогою хоч не точно, але можна дізнатися ваше місто, ISP (провайдер) геолокацію.

Apple або будь-хто інший, може обчислювати ці дані для загальних програм: все, що в App Store, Creative Cloud, Tor браузер і т.д.

Це означає, що Apple знає коли ви вдома. Знає коли ви на роботі. Як часто ви відкриваєте ту чи іншу програму. А Tor браузер, ви швидше за все використовуєте тільки в подорожах.

Кому яке діло? Запитаєте ви. Ці дані отримує не тільки Apple:

  • Ці OCSP запити крокують по просторах інтернету в незашифрованому вигляді. Будь-хто, хто керує мережею може їх бачити, включаючи ваш ISP і будь-якого хто сидить в кімнаті 641A.
  • Ці запити йдуть через CDN-сервери, що належать сторонній компанії Akamai.
  • З жовтня 2012 року, Apple є партнером американської військової "фірми" PRISM, яка займається стеженням. Це дає можливість федералам та військовим отримувати доступ до даних без будь-якого наказу. Тільки на початку року вони зробили це 18 тисяч разів. І ще стільки ж до кінця року.
Читайте на ГК:Може ми чогось не знаємо?!: Трамп заявив, що Угорщина має спільний кордон з Росією

Всі ці дані стосуються вашого особистого життя, звичок і дозволяють комусь ідентифікувати вас, ваші дії і патерни активності. Для когось це може призвести до фізичних ушкоджень.

З виходом нової версії macOS під назвою Big Sur, з'явилося нове API, яке забезпечуює роботу описаних вище механізмів логування. Нові макбуки не дозволяють запускати старі версії macOS, тільки Big Sur і нові

Тому ви повинні робити вибір: ви хочете потужний і ефективний комп'ютер або ж приватний комп'ютер?. Якщо раніше ми могли запобігти все це використовуючи VPN, firewall, то зараз на нових пристроях ви просто не зможете запустити операційну систему, яка не стежить за всіма вашими діями.

Читайте на ГК:“Українська мова є частиною нашої культурної спадщини”: Кисельов зробив несподівану заяву /ВІДЕО
Читайте на ГК:У МЗС України підтвердили загибель 25 українців в Ізраїлі та Газі
Читайте на ГК:Метеозалежним непереливки: на Землі вирує потужна магнітна буря