1. Новини Закарпаття
  2. >

Вчені виявили у Всесвіті приховану матерію

За допомогою нового статистичного аналізу даних 30-річної давності експертам вдалося знайти матерію, яка формує зірки, планети і галактики.

За допомогою нового статистичного аналізу даних 30-річної давності експертам вдалося знайти матерію, яка формує зірки, планети і галактики.

Французькі астрофізики Університету Париж-Сакле заявили про виявлення у Всесвіті прихованої матерії. Її обсяг становить близько 40 відсотків від звичайної речовини, пише Astronomy & Astrophysics

Прийнято вважати, що космічний простір на 60 відсотків складається зі звичайної речовини, а на 40 відсотків - з прихованої матерії. Вона формує зірки, планети і галактики. Однак залишається невиявленою, прихованою у вигляді гарячого газу, який укритий космічною павутиною. І ось французьким вченим уперше вдалося виявити приблизно ту саму приховану матерію. Вони зробили це відкриття за допомогою новаторського статистичного аналізу даних 30-річної давності. 

Дослідники провели статистичний аналіз розподілу матерії в галактичних нитках (волокнах) - космічних структурах, що з'єднують скупчення галактик і заповнені газом.

Вважається, що волокна містять майже всю баріонну матерію Всесвіту в вигляді дифузного газу. Але сигнал, який він видає, настільки слабкий, що в дійсності половина баріонів цього складу залишаються невиявленими. У новому дослідженні астрофізики склали статистичний аналіз, який зміг уперше продемонструвати рентгенівське випромінювання гарячих баріонів у нитках.

Фахівці використовували кореляцію між положенням волокон та інтенсивністю випромінювання, щоб оцінити кількість речовини в нитці й виміряти температуру газу. 

Підсумки цього дослідження підтверджують зроблені раніше припущення про те, що гарячий газ у космічній павутині має загальний вплив на загальний космічний мікрохвильовий фон.

Читайте на ГК:Папа Римський знову "лайкнув" пікантне фото моделі (ФОТО)
Читайте на ГК:У шматку бурштину знайшли раніше невідому науці квітку
Читайте на ГК:"Пікантна обновка": Кайлі Дженнер вразила вбранням з відкритими грудьми (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...