1. Новини Закарпаття
  2. >

Маск заявив про загрозу для людства з боку ШІ

Швидкість, з якою удосконалюються всі алгоритми ШІ, набирає обертів, і розвиток технологій відбувається набагато швидше, ніж думають люди, вважає Ілон Маск.

Швидкість, з якою удосконалюються всі алгоритми ШІ, набирає обертів, і розвиток технологій відбувається набагато швидше, ніж думають люди, вважає Ілон Маск.

Глава Tesla і SpaceX, американський бізнесмен і мільярдер вважає, що штучний інтелект - небезпечна для людства технологія, здатна дестабілізувати ситуацію у всьому світі. Про це, пише Business Insider

"Багато розумних людей - в силу своєї зарозумілості - не визнають можливості того, що ШІ зможе коли-небудь перевершити їх", - вважає Маск. 

Про небезпеку ШІ для людства, Маск каже вже не перший раз. Із 2016 він попереджав, що "людина може стати домашнім вихованцем для машин, які захопили владу". І з тих пір регулярно закликає до регулювання технології ШІ. Свого часу, він став співзасновником некомерційної організації OpenAI, з якою порвав, коли стало ясно, що "її реальні принципи відрізняються від декларованих, і ніхто не знає, над чим насправді працює одна з найсильніших у світі команд в області ШІ". Однак серед усіх розробників ШІ найбільше Маска турбує Deep Mind, підрозділ Google.

 "Сама природа всіх ШІ, які вони створюють, в тому, щоб перемагати людини у всіх іграх, - сказав глава Tesla в інтерв'ю The New York Times. - Я маю на увазі, що це  основний сюжет Військових ігор". 

У цьому фільмі часів холодної війни хакер-підліток підключається до урядового суперкомп'ютера, яким керує ШІ і який навчається на симуляторах військових дій. В ході гри ШІ переконує владу, що ядерна атака з боку СРСР неминуча. Порівнюючи алгоритми Deep Mind з Військовими іграми Маск стверджує, що вже в найближчі п'ять років ШІ перевершить людину за інтелектом і ми, швидше за все, цього навіть не помітимо. 

"Це не означає, що через п'ять років все відправиться в пекло, - пояснив він. - Тільки те, що ситуація стане нестабільною і дивною".

Читайте на ГК:Не видасть чоловіків, які втекли з України: одна з країн проти екстрадиції українців призовного віку
Читайте на ГК:«Велика частина» його корпусу пішла під воду: акули атакували російське судно
Читайте на ГК:Нічна атака РФ: сусіди румуни публікують відеокадри вибухів (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська