1. Новини Закарпаття
  2. >

НАСА опублікувало нові принципи освоєння Місяця

Адміністратор НАСА розповів, що може загрожувати дослідженню позаземного життя

Адміністратор НАСА розповів, що може загрожувати дослідженню позаземного життя

НАСА вирішило внести зміни в свою політику, щоб уберегти досліджувані позаземні об'єкти і планети від забруднення. Таке зобов'язання вже прийнято щодо майбутньої місії Artemis.

Адміністратор НАСА Джим Бріндестін оголосив в твіттері: «Ми будемо захищати наукові відкриття і навколишнє середовище Землі, одночасно забезпечуючи динамічне дослідження людини і комерційні інновації на Місяці і Марсі».

Космічне агентство стурбоване тим, що нові досліджувані території можуть піддатися біологічного забруднення, пов'язаного з присутністю людини, а це може поставити під загрозу сам пошук позаземного життя. У той же час в НАСА хочуть забезпечити безпеку місій для навколишнього середовища Землі і обмежити привнесення забруднюючих речовин з космосу.

Читайте на ГК:Може ми чогось не знаємо?!: Трамп заявив, що Угорщина має спільний кордон з Росією

Вийшли дві тимчасові директиви для поновлення політики НАСА. Перша присвячена місії Artemis. Програма передбачає висадку двох астронавтів на Місяць в 2024 році і встановлення стійкої людської присутності до 2028 року. Представник дирекції наукової місії НАСА Томас Зурбухен пояснив: «Ми переслідуємо важливу мету сталого дослідження Місяця, одночасно забезпечуючи захист майбутньої науки. Ці об'єкти мають величезну наукову цінність для формування нашого розуміння історії нашої планети, Місяця і Сонячної системи ».

Друга директива присвячена проблемі біологічного забруднення для місячних місій і польотів на Марс. Агентство заявляє, що буде використовувати дані і досвід, отримані в ході наземних випробувань, для створення принципів і розвитку можливостей моніторингу біологічних процесів, пов'язаних з присутністю людини в космічних дослідженнях.

У квітні президент США Дональд Трамп підписав розпорядження, в якому визначається політика США в області експлуатації позаземних ресурсів. У ньому підкреслюється, що нинішній режим регулювання, зокрема договір про космос від 1967 року, що дозволяє вільно використовувати такі ресурси. У документі говориться, що Сполучені Штати не розглядають космос як «глобальне надбання» і бачать шлях до видобутку за межами Землі без необхідності укладення нових міжнародних угод.

Читайте на ГК:“Українська мова є частиною нашої культурної спадщини”: Кисельов зробив несподівану заяву /ВІДЕО

Пізніше повідомлялося, що США розробляють новий проект угоди з ЄС, Канадою, Японією і ОАЕ з видобутку ресурсів на Місяці. Росію не включили в число потенційних партнерів з-за «загрозливих» дій супутників.

Однак згодом НАСА опублікувало на своєму сайті нові принципи освоєння Місяця під назвою Artemis Accords, які грунтуються на вже існуючих угодах про діяльність людини в космосі. У документі сказано, що учасники місячних місій повинні зберігати всі артефакти, що мають історичне значення. Їм дозволяється добувати необхідні ресурси на Місяці. Щоб уникнути конфліктів навколо видобутку всі організатори повинні будуть позначати «безпечні зони» навколо місць своєї активності. Росії запропонували підписати угоду.

Читайте на ГК:У МЗС України підтвердили загибель 25 українців в Ізраїлі та Газі
Читайте на ГК:Метеозалежним непереливки: на Землі вирує потужна магнітна буря
Читайте на ГК:Пасажирський потяг розтрощив вантажівку: камера зафіксувала момент зіткнення /ФОТО, ВІДЕО