1. Новини Закарпаття
  2. >

Камери в будинку можуть стати хорошим помічником для зловмисників

Дослідження показують, що зловмисники можуть спостерігати за рухами в приміщенні

Дослідження показують, що зловмисники можуть спостерігати за рухами в приміщенні

Дослідження Лондонського університету королеви Марії (QMUL) і Китайської академії наук показало, що деякі популярні моделі «розумних камер» фактично можуть допомагати злочинцям, сигналізуючи про те, що власник залишив будинок. В ході роботи вивчили дані, наданих великим китайським виробником камер.

Подібні камери дозволяють користувачам контролювати свої будинки віддалено, але дослідники з'ясували, що трафік, що генерується пристроями, може розкривати інформацію, що порушує конфіденційність.

Читайте на ГК:Презентація iPhone: характеристики новинки від Apple - iPhone 15 Plus

Дослідники виявили, що визначити, чи є хтось вдома, можна, ознайомившись з даними, завантаженими камерою, навіть не відстежуючи відеозапис.

Автор дослідження Гарет Тайсон відзначив, що обсяг даних збільшується, коли камера записує щось рухоме, тому зловмисник може визначити, чи вивантажувала камера кадри з кимось в русі. Також можна ідентифікувати різні типи руху, такі як біг.

Відстежуючи трафік камер, наприклад, протягом тижня, і, дивлячись на патерни, які генеруються цими камерами, можна отримати уявлення про те, коли саме господарі знаходяться вдома.

Читайте на ГК:Агресор не має наміру відступати: у російській Держдумі висловилися щодо закінчення війни в Україні

За словами Тайсона, зловмисник повинен володіти пристойним рівнем технічних знань для моніторингу самих даних, але є шанс, що хтось зможе розробити програму-помічник і почне продавати її в Інтернеті.

Поки ніяких прямих доказів того, що подібні атаки відбуваються, немає.

Для зниження ризиків дослідники порадили компаніям використовувати випадкове введення даних, щоб зловмисникам було складніше визначити патерни.

Дослідження було опубліковане на Міжнародній конференції IEEE по комп'ютерних комунікаціях.

Читайте на ГК:Масштабна трагедія у Марокко: потужний землетрус забрав не одне життя
Читайте на ГК:Не видасть чоловіків, які втекли з України: одна з країн проти екстрадиції українців призовного віку
Читайте на ГК:«Велика частина» його корпусу пішла під воду: акули атакували російське судно