1. Головна
  2. >
  3. ІТ і технології

Зеленський розгляне петицію про заборону 5G в Україні

156

Електронна петиція про заборону 5G в Україні набрала необхідну для розгляду кількість голосів

Зеленський розгляне петицію про заборону 5G в Україні

Схоже на те, що епідемія недовіри до 5G продовжує крокувати планетою. Зараз противники зв'язку 5-го покоління не тільки спалюють вишки, а й доносять свій протест іншими методами. Так, українська петиція про заборону 5G, розміщена на сайті президента України, станом на 6 липня набрала 25463 голосів при необхідних 25 тис. і очікує розгляду.

Петиція з назвою «Заборонити впровадження 5G через його вкрай негативний вплив на здоров'я» отримала порядковий номер №22 / 092038-еп. За українськими законами 25 тисяч голосів достатньо для того, щоб уряд приступив до розгляду документ.

Варто відзначити, що петиція складається всього з одного речення: «Без клінічно підтвердженої доказової бази по безпечності даного виду зв’язку просимо не вводити його в нашій країні !». Автором документа є мешканка України Юліана Гордій. Цю петицію зареєструвала Юліана Гордій 7 квітня 2020 року.

Поки що незрозуміло, чи буде уряд витрачати час на розгляд цієї петиції. Якщо так, то відповідь на неї буде опублікована в розділі «Відповідь на петицію».

Зараз 5G в країні проходить лише апробацію - зв'язку п'ятого покоління немає, але тестування проводиться на обмежених територіях, включаючи великі населені пункти. За словами заступника міністра цифровий трансформації України Олександра Шелеста, мережі 5G можуть почати повноцінно працювати в країні у 2022 році.

На даний момент немає жодного доказу того, що 5G-мережі небезпечні для здоров'я людей або тварин.

Що стосується інших країн, то протести проти 5G приймають дивні форми. Найчастіше це підпали вишок зв'язку. Останній інцидент трапився на початку червня 2020 року, коли громадянин Великобританії скоїв підпал вишки 5G.

У провідних технологічних компаніях світу, США, Японії, Південній Кореї та Китаї сподіваються, що технологія 5G значно прискорить розвиток інших технологій, таких як «розумне місто», безпілотні автомобілі тощо.

Наскільки можна судити, Великобританія є країною, де вишки зв'язку підпалюють найчастіше.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber