1. Головна
  2. >
  3. ІТ і технології

Нова система передачі даних запущена в експлуатацію

99

В Африці проводять тести бездротової передачі даних

Нова система передачі даних запущена в експлуатацію

На початку липня 2020 року, згідно з інформацією порталу ZDNet, компанія Loon (дочірня компанія Alphabet Inc.) запустила в промислову експлуатацію бездротову систему передачі даних за допомогою стратосферних аеростатів в невеликій частини Кенії. За допомогою цієї системи зв'язку користувачі в важкодоступних і гірських районах країни тепер можуть отримувати доступ в інтернет, фактично використовуючи нову доступну їм мережу 4G (LTE).

Даний проект був реалізований фахівцями Loon спільно з місцевим оператором Telkom Kenya, це третій за величиною стільниковий оператор у Східній Африці.

Параметри поточної системи передачі даних:

  • кількість аеростатів: 35 шт. (кожен аеростат - це автономна система з можливістю переміщення в місце, де потрібна велика пропускна здатність, для цього використовуються алгоритми машинного навчання, міцна оболонка дозволяє аеростату курсувати в нижніх шарах стратосфери близько 100 днів);
  • висота польоту аеростата: 19-20 км;
  • площа покриття одного аеростата: до 5000 кв. км (коло діаметром 80 км);
  • кількість користувачів для одного аеростата: до 1000 абонентів одночасно;
  • протестована швидкість отримання/передачі даних: 18,9 Мбіт / с і 4,74 Мбіт / с, затримка близько 19 мс;
  • загальна кількість користувачів системи: близько 35 тис. людей;
  • площа покриття (охоплення в західній і центральній частині країни, 10 великих регіонів, включаючи околиці столиці Найробі, залежить від положення аеростатів): близько 50 тис. кв. км (площа Кенії 580 367 кв. км);
  • доступні сервіси: голосові\відео дзвінки, передача даних без затримок дозволяє абонентам повноцінно використовувати YouTube, WhatsApp, електронну пошту, переглядати сторінки в інтернеті. 

У подальших планах Loon - збільшити кількість аеростатів, розширити площу покриття і поліпшити, по можливості, параметри передачі даних для абонентів. Цю систему також планується продовжувати розвивати і масштабувати.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber