1. Новини Закарпаття
  2. >

В NASA заявили, що перенесуть запуск свого марсоходу

Якщо марсохід не вийде запустити цього літа, місію потрібно буде перенести на осінь 2022 року.

Якщо марсохід не вийде запустити цього літа, місію потрібно буде перенести на осінь 2022 року.

NASA повідомила, що запуск апарату «Персевіренс» (Perseverance), який повинен вивчити поверхню Марсу, що відбудеться в кращому випадку 30 липня. Однак є ймовірність, що його перенесуть на одну з дат до 15 серпня. Не виключено також, що запуск відбудеться ще пізніше.

Причиною затримки стало те, що 22 червня сенсори рідкого кисню видали аномальні показники. Фахівцям належить встановити причину того, що сталося і усунути проблему.

Автоматичний ровер «Персевіренс» побудований на платформі робота Curiosity, але забезпечений поліпшеним науковим обладнанням, камерами і системою Sample Caching System. Вона призначена для збору зразків марсіанського грунту.

Читайте на ГК:Twitter знову блокуватиме небажаний контент

Спочатку запуск передбачалося здійснити 17 липня. Потім в НАСА заявили, що він відбудеться не пізніше 20 липня, і це остаточна дата. Але потім запуск перенесли на 22 липня. Проблема була викликана забрудненням на лініях наземної підтримки.

При цьому місія має обмежене вікно запуску, тому що Земля і Марс знаходяться на оптимальній відстані лише раз в 26 місяців.

Читайте на ГК:Вчені почали зборку найскладнішої споруди в історії
Читайте на ГК:Где взять онлайн кредит на карту или оформить кредит на карту без без проверки кредитной истории в Украине
Читайте на ГК:Как оформить кредит на карту срочно в Киеве и взять кредит на карту круглосуточно