1. Новини Закарпаття
  2. >

Відтепер стало можливим визначати звук, аналізуючи певні рухи

Моделі глибокого навчання можуть визначати географічні координати рухомого автомобіля по звуку його двигуна і шин, що котяться до мікрофона або від нього

Моделі глибокого навчання можуть визначати географічні координати рухомого автомобіля по звуку його двигуна і шин, що котяться до мікрофона або від нього

Дослідники Массачусетського технологічного інституту представили нейромережу, яка аналізує рух тіла, щоб визначити звуки окремих інструментів. Вона зіставляє рухи музикантів з темпом окремих партій, дозволяючи виділити одну флейту або одну скрипку з ряду подібних інструментів.

Інструмент Music Gesture можна застосовувати для різних завдань: від мікшування звуку і збільшення гучності інструменту в запису і до зниження рівня сторонніх шумів, які можуть служити перешкодою під час відеоконференцзв'язку.

Читайте на ГК:Шокуюча заява “вусаня”: Лукашенко заявив, що вважає Україну «своїм» регіоном

У цьому та інших подібних проектах дослідники використовували синхронізовані аудіо-відео-треки для навчання. Антоніо Торралба, професор МТІ і співавтор дослідження, зазначає: «Мультисенсорна обробка є попередником систем ШІ, які зможуть виконувати більш складні завдання».

Раніше дослідники використовували моделі глибокого навчання, навчені на парних аудіо-відео даних, щоб навчити їх розпізнавати природні звуки, такі як спів птахів або гуркіт хвиль. Тим часом Google у співпраці з орнітологічною лабораторією Корнелльського університету вже запустила конкурс зі створення алгоритму, який буде розпізнавати та класифікувати пташині голоси.

Читайте на ГК:Може ми чогось не знаємо?!: Трамп заявив, що Угорщина має спільний кордон з Росією
Читайте на ГК:“Українська мова є частиною нашої культурної спадщини”: Кисельов зробив несподівану заяву /ВІДЕО
Читайте на ГК:У МЗС України підтвердили загибель 25 українців в Ізраїлі та Газі