1. Новини Закарпаття
  2. >

SpaceX вивела на орбіту ще 58 супутників StarLink

Тепер в складі цієї системи зв'язку в навколоземному просторі знаходяться 538 космічних апаратів.

 Тепер в складі цієї системи зв'язку в навколоземному просторі знаходяться 538 космічних апаратів.

SpaceX успішно запустила зі стартового комплексу LC-40 на космодромі на мисі Канаверал ракету-носій Falcon 9 з 58 телекомунікаційними супутниками системи Starlink.

Також в якості додаткового навантаження на Falcon 9 були виведені на орбіту три космічні апарати SkySat американської компанії Planet Labs. На них розміщені портативні телескопи і камери для моніторингу поверхні Землі.

Читайте на ГК:Відомо, в яких умовах космічні туристи бдуть летіти в космос [ВІДЕО]

Через 15 хвилин після старту Falcon 9 група супутників Starlink, маса кожного з яких становить 260 кг, відокремилася від другого ступеня і почала виходити на еліптичну орбіту висотою від 212 до 386 км. Далі фахівці SpaceX будуть перевіряти їх працездатність. Супутники будуть використовувати свої йонні двигуни на криптоні для підйому на робочу орбіту висотою 550 км. На борту кожного апарату є одна сонячна батарея, чотири антени ФАР, власні навігаційні датчики Star Tracker і система уникнення зіткнень.

Всі три супутники Planet Labs також були успішно виведені на свої орбіти.

Читайте на ГК:Павло Дуров в черговий раз розкритикував роботу Apple

Даний запуск був дев'ятим за рахунком з травня 2019 року по висновку на орбіту груп міні-супутників в рамках проекту Starlink для створення повномасштабної мережі, яка дозволить забезпечити користувачів широкосмуговим доступом в інтернет в будь-якій частині планети. У планах компанії до кінця 2021 року охопити покриттям системи Starlink майже всю планету. Загальна сума інвестицій для реалізації проекту оцінюється в $10 млрд.

Компанія SpaceX збирається 24 червня 2020 роки запустити на орбіту десяту партію з 60 мікросупутників для продовження розгортання глобальної мережі інтернет-покриття системи Starlink

Читайте на ГК:Белла Хадід прогулялася у надвідвертому топі (ФОТО)
Читайте на ГК:Google дозволила співробітникам віддалено працювати ще рік
Читайте на ГК:Соціолог довів зв'язок між корупцією у країні та ожирінням міністрів