1. Новини Закарпаття
  2. >

Хакери атакували сервіс Microsoft для майнінгу криптовалюти

Атаки відбувалися за допомогою файлу, який тримав шкідливий код, який таємно добував криптовалюту Monero.

Атаки відбувалися за допомогою файлу, який тримав шкідливий код, який таємно добував криптовалюту Monero.

Компанія Microsoft повідомила про кібератаки на ноди хмарного сервісу Microsoft Azure. Зловмисники добували за рахунок сервісу криптовалюту Monero.

Як пише Ars Technica, Ноди сервісу стали метою для так званих схем криптоджекінгу, або майнінгу криптовалюти за рахунок чужих потужностей. Завдання машинного навчання зазвичай вимагають великого обсягу обчислювальних ресурсів. Майнери захоплюють ці ресурси і можуть генерувати велику кількість криптовалюти з мінімальними власними витратами.

Заражені ноди працювали з Kubeflow, набором інструментів для роботи з машинним навчанням в Kubernetes. Microsoft повідомила про десятки скомпрометованих кластерів Kubernetes.

Читайте на ГК:Комп’ютерні ігри корисні для мозку: дослідження показало покращену уважність та пам’ять у дітей-геймерів

Як пояснив дослідник безпеки Microsoft Azure Security Center Йоссі Вайцман, атака стала можлива через неправильні налаштування Kubeflow. З метою безпеки доступ до панелі управління Kubeflow можливий тільки локально. Налаштування за замовчуванням не дають користувачам прямого доступу до панелі управління через інтернет і можливості внесення несанкціонованих змін в кластер.

Отримавши доступ до панелі управління, злочинці впроваджують в кластери Kubernetes нові образи серверів, які, в свою чергу, запускають програму для майнінгу криптовалюти.

Читайте на ГК:Світиться у темряві: вчені виявили найбільшу незвичну акулу (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Був другом і соратником: в Росії помер заступник Путіна
Читайте на ГК:Доставляв воду тисячам людей: під храмом археологи виявили гігантський тунель