1. Новини Закарпаття
  2. >

Юний програміст впровадив справжню автомобільну систему GTA 5

Програміст-підліток з'ясував, як використовувати реальну технологію водіння автомобіля в Grand Theft Auto V

Програміст-підліток з'ясував, як використовувати реальну технологію водіння автомобіля в Grand Theft Auto V

15-річний Леон Хіллман модернізував програмне забезпечення Comma.ai з відкритим вихідним кодом.

Проект Comma.ai, який розробляє системи автономного водіння, заснував хакер Джордж Хотц, один з перших зломщиків iPhone. Comma.ai дозволяє модернізувати системи управління останніми моделями автомобілів Honda і Toyota, щоб забезпечити автоматичне центрування смуги руху і адаптивний круїз-контроль. Розроблене проектом програмне забезпечення Openpilot має відкритий вихідний код, тому будь-хто може вручну додати підтримку для більшої кількості транспортних засобів, якщо така можливість є.

Читайте на ГК:На популярному курорті Таїланду затримали голого російського туриста, який лаявся і нападав на людей (ФОТО)

Система включає камеру всередині автомобіля, яка бачить дорогу і водія, а також планшет для зворотного зв'язку з водієм і кабельну систему, яка дозволяє підключатися до машини і запускати Openpilot. «Openpilot працює, використовуючи радіолокаційні дані, інтегровані з підтримуваними моделями автомобілів, і об'єднує їх з камерою, вбудованою в апаратне забезпечення, щоб визначити, які події прискорення, гальмування і рулювання потрібні», - сказано на сайті Comma.ai.

Леон «littlemountainman» Хіллманн, програміст з Мюнхена, доповнив Openpilot для роботи в Grand Theft Auto V. В описі проекту на GitHub він зазначає, що найскладнішим було організувати взаємодію між Openpilot і Grand Theft Auto. «Автомобілі в GTA просто не мають мережевої шини управління або інерційної одиниці виміру, або чогось подібного, що могло б полегшити процес», - говорить Хіллманн. - «Так як система управління не працювала без датчиків і в цьому випадку зависала, я спочатку створив власний автомобільний інтерфейс GTA, заснований на Honda Civic 2018 року».

Читайте на ГК:Ще одна країна відчула поштовхи землетрусу магнітудою 7,1

Хіллманну знадобилося два тижні, щоб закодувати початковий введення для управління кермом, газом і гальмом. Після цього він витратив кілька днів на те, щоб система працювала з контролером Xbox. В результаті вийшла версія Openpilot, яка працює з Grand Theft Auto.

«Отже, вам потрібні два комп'ютери. Один ПК з Windows і всіма встановленими драйверами Xbox, а також один ноутбук або ПК з Ubuntu 16.04, що працюють з веб-камерою Openpilot ... Я б порекомендував як мінімум веб-камеру 1080p. Я використовував Logitech C920, але якість не була найкращою», - зазначає програміст.

Читайте на ГК:Шокуюча заява “вусаня”: Лукашенко заявив, що вважає Україну «своїм» регіоном
Читайте на ГК:Може ми чогось не знаємо?!: Трамп заявив, що Угорщина має спільний кордон з Росією
Читайте на ГК:“Українська мова є частиною нашої культурної спадщини”: Кисельов зробив несподівану заяву /ВІДЕО