1. Головна
  2. >
  3. ІТ і технології

ФБР взламало iPhone террориста

75

ФБР не отримало ніякої допомоги від компанії Apple в розслідуванні

ФБР взламало iPhone террориста

Після декількох місяців безуспішних спроб Федеральному бюро розслідувань США вдалося зламати iPhone стажиста ВПС Саудівської Аравії Мохаммеда Саїда аль-Шамрані, повідомляє The New York Times. Його звинувачують у вбивстві трьох чоловік на базі ВМС США в грудні минулого року.

Бюро змогло отримати доступ щонайменше до одного з смартфонів саудівця - йому належали iPhone 7 і iPhone 5. Директор відомства Крістофер А. Рей повідомив, що ФБР не отримало ніякої допомоги від компанії Apple, проте не розповів, яким чином фахівцям бюро вдалося взламати пристрій . За його словами, згідно з отриманими зі смартфона даними, атака на базу Пенсакола в грудні була «жорстокою спланованою акцією, яка готувалася протягом декількох років».

Рей розповів, що аль-Шамрані почав зв'язуватися з бойовиками «Аль-Каїди» ще в 2015 році. За його словами, він би назвав бойовика «допитливим» в плані підготовки до операції. При цьому ФБР не надає явних доказів того, що саме терористична організація наказала аль-Шамрані розстріляти американських військових, проте підкреслює, що його відносини з «Аль-Каїдою» виходять за рамки «простого прагнення до дії, заснованого лише на перегляді відео на YouTube і читанні екстремістських матеріалів». Проте, через три тижні після атаки аль-Шамрані на базу Пенсакола лідер терористичної організації Касим аль-Рімі взяв на себе і свою групу відповідальність за неї.

Взлом ФБР iPhone передбачуваного терориста став новим витком у боротьбі між Міністерством юстиції США і Apple. ТехноГігант з Купертіно ще в 2014 році відмовився допомагати правоохоронним органам отримувати доступ до даних на своїх пристроях і посилив шифрування. В Apple стверджують, що конфіденційність даних є одним з невід'ємних прав людини, а розробка методики, що дозволяє правоохоронцям отримувати інформацію зі смартфонів, може стати прецедентом, в результаті якого хакери і уряди інших країн змогли б використовувати цей інструмент Apple у власних цілях. У ФБР і інших правоохоронних відомствах ж звинувачують компанію в тому, що таким чином вона покриває злочинців.

В Apple відповіли на звинувачення правоохоронних органів, зазначивши, що надали ФБР за запитом доступ до облікових записів аль-Шамрані і хмари. «Помилкові заяви про нашу компанію є виправданням для ослаблення шифрування та інших заходів безпеки, які захищають мільйони користувачів і нашу національну безпеку», - йдеться в заяві компанії.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber