1. Головна
  2. >
  3. ІТ і технології

Розроблено баскетбольне кільце, в яке завжди потрапить мʼяч

103

У конструкції задіяні датчики, які відстежують траєкторію кожного кидка

Розроблено баскетбольне кільце, в яке завжди потрапить мʼяч

Інженер і YouTube-блогер Шейн Уайтон презентував баскетбольне кільце, яке гарантує, що м'яч завжди потрапить в корзину. У конструкції задіяні датчики, які відстежують траєкторію кожного кидка. Двигуни, прикріплені до щита, регулюють кут кидка, щоб направити м'яч в обруч.

Весь процес відстеження кидка, обчислення кута і регулювання задньої панелі повинен відбуватися лише за 600 мілісекунд. Для цього Уайтон довелося оптимізувати дизайн баскетбольного щита, щоб зробити його максимально легким для переміщення. Двигуни кріпляться не до самої задньої панелі, і тому опорні стійки видовбані. Все це зроблено для зменшення ваги і полегшення повороту цієї панелі на високих швидкостях.

Програмна частина працює на Microsoft Kinect. Вона включає в себе функцію розпізнавання осіб, яка визначає, чи робить кидок сам Уайтон або його дружина. Залежно від цього функція спрацьовує або не спрацьовує.

У 2017 році аналогічну конструкцію продемонстрував інший YouTube-блогер Марк Робер. У його версії це була рухома мішень для дротиків, яка дозволяла потрапляти в яблучко при кожному кидку.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber