1. Головна
  2. >
  3. ІТ і технології

Розроблено новий спосіб оподаткування населення за допомогою ШІ

88

Опубліковано код штучного інтелекту, щоб інші дослідники змогли провести свої досліди на основі розробленого в Salesforce алгоритму.

Вчені американської технологічної компанії Salesforce представили новий спосіб вирішення проблеми розрахунку оптимального оподаткування населення за допомогою ШІ. Алгоритм вже виявив модель, яка стала б відчутно ефективніше як тієї, що зараз застосовується в США, так і пропонованих економістами.

Розробка Salesforce отримала назву AI Economist. Візуально вона являє собою економічну пісочницю, в якій кілька чоловічків пересуваються по віртуальної 2D-карті, збирають ресурси, торгують ними і будують будинки. Кожен ігровий рік вони передають частину заробленого - прибуткового податку - віртуального уряду, який розподіляє доходи між усіма резидентами.

Всього в симуляції два типи ресурсів - дерево і камінь. Їх кількість обмежена, а самі вони з'являються на карті з певною частотою. Робочі пересуваються і будують будинки, отримуючи від них дохід. При цьому вони мають різний рівень навичок - висококваліфіковані працівники заробляють більше грошей на їх будівництві через більш високу швидкість. Характерною особливістю стала їх спеціалізація - менш кваліфіковані агенти стають збирачами, продаючи зібрані ресурси, а більш кваліфіковані - будівельниками, купуючи дерево і камінь і використовуючи їх в будівництві. Дослідник відзначають, що не нав'язували жителям ці спеціалізації - вони виникали тому, що працівники з різним рівнем навичок самі вчаться балансувати свої доходи і зусилля. Кожним з учасників цього ігрового світу управляє штучний інтелект, заснований на навчанні з підкріпленням. Крім того, ШІ управляє також самим віртуальним урядом.

Отримана ІІ програма помітно відрізняється від усіх, що застосовуються на даний момент в різних країнах - так, згідно з отриманими даними, найвигідніше обкладати високими податками бідних і багатих, в той час як найменше платити повинні представники середнього класу. Вчені відзначають, що це не ідеальний результат, а використовувати їх напрацювання для вирішення реальних економічних проблем не слід - модель враховує досить спрощені характеристики учасників віртуальної економічної системи, а кількість жителів потрібно багаторазово збільшити. При цьому, стверджують в Salesforce, розроблений ШІ зможе більш об'єктивно розраховувати програми оподаткування в реальних економічних умовах, а також допоможе отримати більш глибоке розуміння в способах розрахунку податкової політики.

У компанії пояснили, що планують продовжити експеримент. Крім того, вчені опублікували код свого штучного інтелекту, щоб інші дослідники змогли провести свої досліди на основі розробленого в Salesforce алгоритму.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber