Опубліковано код штучного інтелекту, щоб інші дослідники змогли провести свої досліди на основі розробленого в Salesforce алгоритму.
Вчені американської технологічної компанії Salesforce представили новий спосіб вирішення проблеми розрахунку оптимального оподаткування населення за допомогою ШІ. Алгоритм вже виявив модель, яка стала б відчутно ефективніше як тієї, що зараз застосовується в США, так і пропонованих економістами.
Розробка Salesforce отримала назву AI Economist. Візуально вона являє собою економічну пісочницю, в якій кілька чоловічків пересуваються по віртуальної 2D-карті, збирають ресурси, торгують ними і будують будинки. Кожен ігровий рік вони передають частину заробленого - прибуткового податку - віртуального уряду, який розподіляє доходи між усіма резидентами.
Всього в симуляції два типи ресурсів - дерево і камінь. Їх кількість обмежена, а самі вони з'являються на карті з певною частотою. Робочі пересуваються і будують будинки, отримуючи від них дохід. При цьому вони мають різний рівень навичок - висококваліфіковані працівники заробляють більше грошей на їх будівництві через більш високу швидкість. Характерною особливістю стала їх спеціалізація - менш кваліфіковані агенти стають збирачами, продаючи зібрані ресурси, а більш кваліфіковані - будівельниками, купуючи дерево і камінь і використовуючи їх в будівництві. Дослідник відзначають, що не нав'язували жителям ці спеціалізації - вони виникали тому, що працівники з різним рівнем навичок самі вчаться балансувати свої доходи і зусилля. Кожним з учасників цього ігрового світу управляє штучний інтелект, заснований на навчанні з підкріпленням. Крім того, ШІ управляє також самим віртуальним урядом.
Отримана ІІ програма помітно відрізняється від усіх, що застосовуються на даний момент в різних країнах - так, згідно з отриманими даними, найвигідніше обкладати високими податками бідних і багатих, в той час як найменше платити повинні представники середнього класу. Вчені відзначають, що це не ідеальний результат, а використовувати їх напрацювання для вирішення реальних економічних проблем не слід - модель враховує досить спрощені характеристики учасників віртуальної економічної системи, а кількість жителів потрібно багаторазово збільшити. При цьому, стверджують в Salesforce, розроблений ШІ зможе більш об'єктивно розраховувати програми оподаткування в реальних економічних умовах, а також допоможе отримати більш глибоке розуміння в способах розрахунку податкової політики.
У компанії пояснили, що планують продовжити експеримент. Крім того, вчені опублікували код свого штучного інтелекту, щоб інші дослідники змогли провести свої досліди на основі розробленого в Salesforce алгоритму.
Читайте також:
- Його їли в період голоду: що знайшла закарпатка у "містичній" місцині після дощу? (ФОТОФАКТ)
- Біда лиш наростає: на Закарпатті - нова загроза щодо врожаю стратегічного овоча
- У жовтні це буде востаннє: що тепер діятиме на всій території України?
- В Україні посилили кримінальну відповідальність за популярний на Закарпатті "бізнес": кому і за що тепер загрожує не дитяче покарання
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Популярний месенджер чи реальна небезпека?: відомо...
Буданов назвав Telegram загрозою націона...
08.09.2024 11:17 72 0 ІТ і технології
Ціни шокують: уже з 27 вересня українці зможуть пр...
Відомо скільки коштуватиме iPhone 16 в У...
11.09.2024 13:01 198 0 ІТ і технології
Уже в жовтні: Microsoft припинить підтримку деяких...
Планується припинення підтримки одразу 7...
11.09.2024 22:01 99 0 ІТ і технології
Українська кіберспортивна команда лідирує за перег...
Гравці української NaVi 22 липня вдруге ...
12.09.2024 13:04 55 0 ІТ і технології
В Apple хочуть блокувати деякі iPhone: хто ризикує...
Вчора, 12 вересня, для бета-тестерів зап...
13.09.2024 23:08 334 0 ІТ і технології