1. Новини Закарпаття
  2. >

В Facebook створили чат-бота, який э ерудованим та має особистість

Як стверджують в Facebook, цей чат-бот максимально наближений до живого співрозмовника

Як стверджують в Facebook, цей чат-бот максимально наближений до живого співрозмовника

Підрозділ Facebook AI Research (FAIR), який займається розробками в області штучного інтелекту і машинного навчання, представило Blender, нового чат-бота з відкритим вихідним кодом. Він ерудований, має особистість і здатний проявити емпатію.

Інженери Facebook створили групу чату бота Blender на основі 1,5 млрд коментарів з форуму Reddit. Розробники розділили ці коментарі на три типи набору даних - діалоги, які відбуваються при знайомстві, емоційні обговорення різних тем і дискусії по інтересам. В результаті чат-бот отримав індивідуальні якості особистості, здатність висловлювати співчуття і підтримати розмову на безліч тем. Завдяки цьому модель вийшла «більш людяною», ніж попередні чат-боти.

Читайте на ГК:На популярному курорті Таїланду затримали голого російського туриста, який лаявся і нападав на людей (ФОТО)

Blender здатний підтримувати певний рівень узгодженості під час розмов. Чат-бот задає питання і відповідає на них відповідним чином, проте в деяких прикладах, як описано в статті про Blender на arXiv, чат-бот іноді повторюється, ігнорує питання або видає неправдиву інформацію.

Незважаючи на це, Blender може похвалитися 9,1 млрд параметрів - в 3,6 раз більше, ніж у чат-бота Google Meena. За твердженням фахівців FAIR, через «громіздкість» Blender для його запуску доводиться використовувати два обчислювальних чіпи. Як випливає з результатів власних тестів компанії, 75% співрозмовників Blender знайшли його більш цікавим, ніж Meena, а 67% заявили, що його мова більше схожа на людську.

Читайте на ГК:Ще одна країна відчула поштовхи землетрусу магнітудою 7,1
Читайте на ГК:Шокуюча заява “вусаня”: Лукашенко заявив, що вважає Україну «своїм» регіоном
Читайте на ГК:Може ми чогось не знаємо?!: Трамп заявив, що Угорщина має спільний кордон з Росією