1. Новини Закарпаття
  2. >

Apple планує почати продажі комп'ютерів Mac з власними процесорами наступного року

Apple планувала використовувати власні чіпи в комп'ютерах Mac починаючи з 2020 року.

Apple планувала використовувати власні чіпи в комп'ютерах Mac починаючи з 2020 року.

Основою для розробки стануть чіпи, які вже використовуються в iPhone і iPad, кажуть джерела Bloomberg.

Зараз виробник працює над трьома типами процесорів Mac на базі A14 Bionic SoC. Імовірно, нова система буде використовувати 5-нм архітектуру TSMC. Даним чіпом оснастять нові iPhone 12, які презентують восени цього року.

Згідно витокам тестів, чіп першим з A-серії подолав частотний кордон в 3 ГГц. Тестований пристрій показав високу продуктивність як для одноядерного, так і для багатооядерного режимів.

Тести A12X Bionic, який став основою для сімейства iPad Pro 2018 року, демонстрували, що чіп досить потужний, щоб працювати на одному рівні з 6-ядерним процесором Intel. Показники A14 дозволяють припускати, що він буде працювати швидше, ніж чіп 15-дюймового MacBook Pro.

Читайте на ГК:Шокуюча заява “вусаня”: Лукашенко заявив, що вважає Україну «своїм» регіоном

Apple почала використовувати процесори Intel в 2006 році, а вже через рік всі комп'ютери Mac були оснащені цими чіпами. З тих пір Intel випускає мікросхеми і для інших продуктів Apple, такі як модемні чіпи для iPhone.

У спробі зробити власні чіпи Apple в липні минулого року викупила більшу частину модемного бізнесу Intel за $1 млрд, а до цього вступила в тривалу судову тяжбу з постачальником Qualcomm Inc за практику ліцензування чіпів у виробника. У квітні минулого року суперечку вдалося врегулювати. Згодом в Intel заявили про те, що корпорація вимушено продала бізнес Apple з «багатомільярдною втратою». У компанії відзначили, що Qualcomm витіснила їх з ринку.

У квітні 2018 року повідомлялось, що Apple планувала використовувати власні чіпи в комп'ютерах Mac починаючи з 2020 року.

Офіційно ні Apple, ні Intel поки не коментують дану інформацію.

Читайте на ГК:Може ми чогось не знаємо?!: Трамп заявив, що Угорщина має спільний кордон з Росією
Читайте на ГК:“Українська мова є частиною нашої культурної спадщини”: Кисельов зробив несподівану заяву /ВІДЕО
Читайте на ГК:У МЗС України підтвердили загибель 25 українців в Ізраїлі та Газі