1. Новини Закарпаття
  2. >

SpaceX успішно вивела на орбіту ще 60 супутників Starlink

У планах компанії до кінця 2021 року охопити покриттям системи Starlink майже всю планету.

У планах компанії до кінця 2021 року охопити покриттям системи Starlink майже всю планету.

Через місяць після успішного попереднього запуску SpaceX, важка ракета-носій Falcon 9 з космодрому на мисі Канаверал зі стартового комплексу LC-39A о 22:30 22 квітня 2020 року виводить на орбіту ще 60 супутників системи Starlink. Тепер в складі цієї системи зв'язку в навколоземному просторі знаходяться 420 космічних апаратів.

Даний запуск був сьомим за рахунком з травня 2019 року щодо виводу на орбіту груп міні-супутників в рамках проекту Starlink для створення повномасштабної мережі, яка дозволить забезпечити користувачів широкосмуговим доступом в інтернет в будь-якій частині планети. SpaceX збирається в 2020 році забезпечити за допомогою поточного супутникового угруповання, яка буде ще поповнюватися, інтернет-покриттям всю площу Північної Америки. У планах компанії до кінця 2021 року охопити покриттям системи Starlink майже всю планету.

Через 15 хвилин після старту Falcon 9 група супутників Starlink, маса кожного з яких становить 260 кг, відокремилася від другого ступеня і почала виходити на еліптичну орбіту висотою від 212 до 386 км. Далі фахівці SpaceX будуть перевіряти їх працездатність. Супутники будуть використовувати свої іонні двигуни для підйому на робочу орбіту висотою 550 км.

Читайте на ГК:Був другом і соратником: в Росії помер заступник Путіна

Відеозапис запуску SpaceX:

Не всі в захваті від цієї системи. Так, наприклад, багато астрономів вважають, що супутники Starlink будуть заважати професійним телескопним спостереженням, особливо коли цих апаратів стане на орбіті 12 тисяч і більше.

В кінці березня 2020 року з'явилася інформація про те, що інший проект для високошвидкісного доступу в Інтернет за допомогою угруповання малих супутників OneWeb оголосив про банкрутство. Поточне супутникове угруповання OneWeb зараз складається з сімдесяти чотирьох космічних апаратів.

Читайте на ГК:Доставляв воду тисячам людей: під храмом археологи виявили гігантський тунель
Читайте на ГК:Прессекретар президента Чехії одружився з українкою, яку прийняв як біженку
Читайте на ГК:Що віщують зірки: гороскоп на 9 листопада для всіх знаків Зодіаку